Masturbace nebo též onanie je sexuální praktika, při které dochází k sebeukájení. Není přitom nutné, aby došlo až k orgasmu, ale samozřejmě se to ani nevylučuje. Člověk začíná masturbovat ve velice raném věku (mnohdy ještě v dětství). Ovšem v tu chvíli jde o masturbaci neuvědomělou, respektive bez angažování vnitřního cíle po sebeuspokojení. Vědomě masturbuje asi 90 % chlapců v patnácti letech a asi 54 % dívek již mezi dvanáctým a třináctým rokem.

Je pravda, že masturbace bývá utlumena s rozvojem jiných sexuálních aktivit a pohlavního života. Ovšem většinou z lidského života úplně nevymizí, dokonce jsou lidé, kteří i přes pravidelný pohlavní život stále i pravidelně masturbují.

Partnerská masturbace
Pojem partnerská nebo vzájemná masturbace chápeme jako onanii v páru. Tedy masturbaci, kterou provádí partneři vzájemně, buď jako náhražku pohlavního aktu, nebo před ním, případně pomocí nějakého interaktivního prostředku (telefon, internet…). Přesto provozování této praktiky nebývá příliš časté, v lidech je zakořeněné jisté historicky dané podvědomí, že masturbace je něco špatného a zároveň, že je dobré nenechat se při masturbaci nachytat (to bývají velice komické a mnohdy trapné situace).

Někteří lidé (zejména ženy) si připadají při masturbaci ošklivé a stydí se za své tělo. Podobné a jiné zábrany je třeba odložit. Masturbace je přirozená součást lidského života a měla by být přirozenou součástí i partnerského života. Pokud se bojíte, že se při masturbaci partnerovi nebudete líbit, zauvažujte nad tím, jestli se mu vůbec líbíte – pravděpodobně ano, jinak by s vámi přece nebyl.

Mýty o masturbaci
Všechny následující domněnky a názory jsou holý nesmysl a rozumně masturbující jedinec se jim může jen pousmát:

Masturbace škodí lidskému zdraví.
Masturbace způsobuje akné.
Častá masturbace způsobuje neplodnost.
Masturbace poškozuje zrak.
Masturbují pouze muži.
Masturbace způsobuje impotenci.
Masturbace způsobuje růst chlupů na dlaních.
Masturbace způsobuje koktavost.
Masturbace způsobuje plešatost, vyčerpanost a další problémy.
Masturbace způsobuje demenci.
Masturbace zastaví růst penisu.
Masturbace způsobuje zmenšení varlat.
Téměř nikdo nemasturbuje.
Masturbace je pro děti a teenagery.
Masturbace způsobuje rakovinu.
Masturbace způsobuje pohlavně přenosné choroby.

Necking při masturbaci
Necking (dráždění a mazlení se s partnerem, bez doteků partnerových genitálií) se dá považovat spíše za erotickou než sexuální praktiku. Dle mého názoru tedy necking praktikovat při partnerské masturbaci jde.Je petting masturbace?
Protože masturbace znamená, že se člověk ukájí sám, případně za použití nějakého fetiše, logicky z toho tedy vyplývá, že petting (dráždění a mazlení se s partnerem bez zábran, tedy včetně stimulace genitálií) masturbací není. Přesto se občas setkáváme s termínem, že „někdo někomu masturboval“. Pokud tím je míněno, že např. muž masturboval před dívkou a ona se při pohledu na něj ukájela, pak je tento termín použit správně. Pokud šlo o petting, jde o zavádějící označení. Stejně tak když někomu chcete „pomoci s masturbací“, můžete se před ním předvádět, dráždit ho slovy, vůní, dotýkat se ho po těle, ale neměla byste se dotyčného dotýkat na genitáliích, potom mu už nepomáháte s masturbací, ale provádíte jinou sexuální praktiku.

Masturbace je hřích!
Masturbace čili onanie prošla bouřlivým vývojem. V dogmatických dobách bývala dokonce trestána smrtí. Katolíci ji totiž považují za hřích Onanův. Starý zákon vypráví příběh muže Onana, kterého jeho otec Juda ponoukal, aby oplodnil vdovu po svém bratrovi Erovi. To mu konečně nakazoval starý obyčej levirátu. Onan se tomu bránil a vypouštěl raději své semeno na zem, Bůh ho za to usmrtil…

Mnoho žen za svůj život nikdy nedosáhne při pohlavním aktu orgasmu. Masturbace je jedním z klíčů k poznávání sexuální stránky vlastního těla – pokud patříte mezi ženy, které mají v sexu tento problém, nebojte se masturbovat. Zjistíte tím, kde a jak správně stimulovat své tělo. A zároveň tak odhalíte místa, které vám pak při samotném aktu může partner dráždit, případně si je můžete při aktu dráždit sama.

Z vlastní zkušenosti musím říct, že pohled na masturbující ženu je pro muže velice vzrušivý. Z toho mi vyplývá jediné, partnerská masturbace může sexuální život jedině obohatit.

Přečtěte si:
Vzrušující tabu: Orální sex

Na téma masturbace:
Ženská masturbace

Masturbace už dávno není tabu, ale co masturbace ve vztahu? Praktikujete vůbec partnerskou masturbaci? Znáte nějaký mýtus o masturbaci, který vás vyloženě pobavil?

Reklama