Tak dnešní ráno bylo opravdu vzrušující.
Zaspali jsme a manžel se po chvíli jen v trenkách vyřítil před dům. Nejdřív jsem si myslela, že ho popadl amok z přepracovanosti, nebo něco podobného, ale po chvíli se mi také rozbřesklo.

Bydlíme na pražském sídlišti, na kterém řešíme každý den problém s parkováním. Obzvláště na začátku září mám pocit, že se zde museli lidé i se svými plechovými vozítky nějak rozmnožit. Auto nemáte kam postavit už po 16. hod.

Den před zmíněným rušným ránem měl ale manžel ohromné štěstí. Na malém parkovišti za naším domem bylo místo, a tak nemusel objíždět dům, popřípadě manévrovat ve stylu půl auta na chodník a půl do křižovatky. Večer přišel s úsměvem povzbuzen tímto nebývalým úspěchem.
Ráno se mu ale hned po pozdním probuzení promítl obrázek rozestavěných značek „zákaz zastaveni“ po dobu čištění silnic.

Bohužel, ani jeho ranní sprint v trenýrkách nás již nezachránil. Na malém parkovišti za domem, se kdo ví z jakého důvodu, s čištěním začínalo. A tak již po půl hodině od začátku celé očistné akce se na parkovacím místě našeho auta projížděl kropicí vůz.
Manžel zuřil, a to ještě nevěděl, co nás čeká.

Půjčili jsme si od známých sousedů jejich auto (měli „štěstí“ a večer zaparkovali o dva bloky dál) a vyrazili jsme. Do hrozné dopravní zácpy. Manžel už měl tak zpoždění a barva v jeho obličeji se v pravidelných intervalech měnila ze zelené na tmavě rudou. Na záchytné parkoviště (vzdálené asi 4 km) jsme doskákali téměř po hodině.
„Jdu to vyřídit!“, zavelela jsem při pohledu na manžela, který byl zrovna do zelena. A statečně jsem vykročila do kanceláře s nadpisem „výdej vozidel“. Zde mi po chvilce vcelku milý pán sdělil, že zaplatím dohromady 1450,- Kč. A to bez pokuty. Tu si musím vyřídit v jiném okénku. 
Tak vysokou sumu jsem opravdu nečekala. Zalapala jsem po dechu a začala ze sebe soukat něco o přemrštěnosti ceny a že tolik opravdu nemám u sebe. A pán na to, že se nedá nic dělat a že to má v systému apod. Nakonec mi ochotně nabídl, že u nich mohu zaplatit kreditní kartou. (Velmi milé, že?) Zaplatila jsem, zdálo se, že není vyhnutí, a můj manžel do teď neví, kolik nás to stálo. Před záchytným parkovištěm jsem se mu to vůbec neodvážila říci. Následnou pokutu jsem sice „ukecala“ jen na 100,- Kč, ale konečných 1550,- Kč by opravdu nerozdýchal. Určitě by těm ochotným pánům běžel něco pěkného říci.

Zaplatili jsme tedy 1450,- Kč za odtah a parkovné našeho vozidla. (1300,- Kč odtah – pevná taxa, 150,- Kč parkovné – v našem případě asi za hodinu)
To vše jen za to, že jsme na místo čištění silnic přišli o půl hodinu později.  Trestem za špatné, v tomto případě časově nesprávné parkování, byla  stokoruna zaplacená policii. 1350,- Kč jsem zaplatila za služby s tím spojené.
Razítko na účtech je Městské policie, a tak tedy doufám, že v momentě mé platby cinkla státní kasa. Nerada bych plnila kapsu nějakého pohotového podnikatele. Ale proč je suma tak vysoká, to nechápu a asi mi to nikdo nevysvětlí.
Vždyť je to například více než polovina státního měsíčního příspěvku na mateřské!  

A tak - pozor na čištění silnic! Nařiďte si raději budíka - vyplatí se vám to!

           
Reklama