nohyVčera se nám ženy svěřovaly, jak (a zdali vůbec) si jejich chodidel a prstů u nohou všímají muži. Dnes se zeptáme přímo jich. Co vy na to muži?

Všímáte si ženských prstů u nohou? Věnujete jim zvláštní pozornost (u své partnerky)? Dokáže vás pohled na ženské prsty (palce) u nohou vzrušit? Nebo naopak, dokáže vás jejich tvar od (jinak přitažlivé ženy) odradit?

Jakub

Nevšímám - nikdy mě nenapadlo něco takového sledovat, hodnotit. I když přiznávám, že jsem si u jedné holky v pubertě všiml, že má (jak se to řekne správně) takový ten falešný kloub vedle palce, co se občas nechává lékařsky odstranit, protože může vadit při výběru obuvi a vůbec při chůzi. Přišlo mi to zvláštní, ale rozhodně mě to nijak neodpuzovalo.

Slyšel jsem o známých, kteří jako jednu z erotických praktik provádí žužlání partnerčiných palců u nohou. Vyzkoušeno, bez efektu.

Honza

Ačkoliv se můj sexuální apetit setkává s řadou, řekněme úchylek, vím, že nejsem footfetišista. To však neznamená, že pro mě nehrají nohy - mám na mysli chodidla, prstíky, nehty... - v kontextu s erotikou nějakou roli. Dost možná si ani nechci připustit jak velkou. Když se nad tím zamyslím, vybavuji si celkem obvyklé situace, kdy jsme s nějakou dívkou či ženou jen tak leželi, obvykle už po sexu, já pozoroval, a jen pro sebe hodnotil její nohy, které vedle mých vyčuhovaly z peřiny - samozřejmě to jde jen v situaci, kdy sex proběhl v posteli a za světla (takže zřídka). Asi by nohy musely vykazovat mimořádné anomálie, aby to na její přitažlivost mělo nějaký vliv.

Údržbu a upravenost však očekávám samozřejmě. Nahlas o tom ale nemluvím. Snad jen, když má třeba pokřivené prsty - což má prakticky každý, nenechám si to pro sebe, a tím, že to řeknu nahlas, jen zvýším její odevzdanost (já mám křivý prsty, a ty mě přesto chceš?), a šanci, že se bude vracet (už svoje křivý prsty nikomu dalšímu neukážu).

Vráťa

Jak vypadá noha mé vyvolené mě rozhodně zajímá, i když bych se s ní kvůli ošklivým prstům asi nerozešel.  To by musela mít nějakou, zcela výjimečnou deformaci, ale to by už kvůli tomu i kulhala. Ženská chodidla na ulici občas pozoruji, hlavně v létě, když nosí otevřené sandály.  Vadí mi pohled na takové ty urousané a v rámci image i nemyté šmudly. To se ale netýká jen nohou, ale celého těla. Vymydlená nožka v hezkých střevíčkách na podpatku nemusí být dokonalá, stačí když je na ní vidět, že se o ni její majitelka stará.

Jarda

Po ženských chodidlech se rozhodně nedívám, jsem zrovna tak zamilovaný, že mě jiné než nohy mojí přítelkyně nezajímají. Všeobecně ale musím říct, že mě ženské palečky nevzrušují a ani jsem je nikdy nijak cíleně nepozoroval. Žena má být čistá a upravená včetně nehtů a kůže na patách, ale těžko najdete vyvoněnou slečnu se špinavýma nohama. Nohy vždycky korespondují s celým tělem. Špinavá, upocená a zapáchající chodidla mi samozřejmě na ženách vadí, to ale asi každému.

Petr

Na tvaru ženského chodidla mně záleží a je to jedna z prvních věcí, kterých si na své nové slečně všímám. Ono v posteli líbat krásnou vypucovanou nožku s nalakovanými nehtíky je něco úplně jiného než ztvrdlou kůži se špínou v prasklinách. To je fakt ekl.

Co je to footfetiš?

nohy"Sexuální úchylka, při níž jsou uctívány nohy, hlavně chodidla. Jde o zálibu v nohách. Fetišistům většinou nezáleží na tom, jestli jsou bosé nebo v punčochách či dokonce v lodičkách. Každá sexuální úchylka je částečně vrozená. K jejímu rozvíjení dochází, pokud se deviant v rámci své úchylky učí," řekl sexuolog Petr Weiss. „Footfetiš je deviace jako každá jiná," dodal.

Jak to vidí footfetišista?

Slabost pro krásná dívčí chodidla je libůstkou celkem velkého počtu mužů. Statistiky odhadují, že nás dolňáků na nožky od kotníků níž je asi kolem 24 %. Ovšem nejeden muž má ostych to ženám či přátelům otevřeně přiznat. Neví, jak na to partner či okolí zareaguje, zda se mu nevysměje, či zda ho nebude mít za úchyla. Proč zrovna footfetišisti jsou značně na rozpacích, zda mají svou vášeň přiznat?

Asi je to přístupem západní civilizace k nohám obecně. Ač v sexuálním chování mnoha východních kultur byla chodidlům věnována významná pozornost, zdá se, že v evropsko-americkém prostředí tomu je jinak. Nohy jsou považovány za něco nečistého, špinavého ....a sexuálními atributy jsou především prsa, zadeček a vagina... Pak teda musí být divné, když muž miluje na ženě chodidla. Zvlášť, když neznám nikoho z kamarádů se stejnou zálibou. Jenže já bez footu nemůžu být ! Jak to mám říct holce? Co mi na to řekne? Mám jí to vůbec říct ?

Tak tohle jsou časté úvahy a otázky dospívajícího kluka, kterému došlo, že ujíždí na chodidlech holek, ale neví, jak se svou vášní naložit. Už sice přiznal sám sobě, že ta chodidla ho prostě vzrušují víc než prsa a smířil se s tím, ale co dál. Přeje si, aby dívka jeho vášeň sdílela, ale obává se její reakce. Má strach, že ho bude mít za úchyláka.

Jak byste reagovala, kdybyste narazila na footfetišistu? Připadalo by vám to nechutné? Nebo byste v tom neviděla nic úchylného a přistoupila na jeho hru?