Jak je to možné, že čtenářka Pálivka si na svatební den již vzpomene jen stěží - je tomu totiž již 37 let. Podívejte se na její svatební fotku...

Svatba čtenářky Pálivky proběhla již před sedmatřiceti lety. Takhle jí to slušelo...


Svatba

Dobrý den všem čtenářkám a celé redakci,
dnešní příspěvek mě donutil vytáhnout svatební fotogrfie a zavzpomínat si na naši svatbu, od které uplyne 8. června už 37 let. Je to už hodně dávno a vzpomínky se již vytrácejí z mysli. Samozřejmě, jako každá nevěsta, jsem se na svatbu těšila.Bylo mi tenkrát 21 roků, tehdy to nebylo nic nezvyklého se vdávat v tomto věku.Den před svabou jsem s maminkou připrvovala různé dobrůtky pro svatebčany, ráno pak hajdy ke kadeřnici, ustrojit se do svatebních šatů, které byly dlouhé s dlouhou vlečkou a čekat na ženicha, který přijel se svoji rodinou a s kytkou. Museli jsme pak poděkovat svým rodičům za výchovu, kde mně tekly slzy jako hrachy a já vypadala, jako by mi někdo ublížil. Pak se jelo na úřad, naše manželství bylo stvrzeno, na našich rukou zářily novotou zlaté prstýnky a hned do fotografického ateliéru. Fotograf z nás byl celý nešťastný, protože svatebčané již byli veselí a hlavně při společné fotogrfii mu dalo dost práce nás uspořádat tak, jak si to představoval.Když jsme vycházeli z ateliéru, tak nám začalo drobně pršet, ejhle „kapičky štěstí“ a do restaurace jsme došli pěšky, bylo to jen pár kroků.
Zde nás již čekal personál, musela jsem rozbít talíř a manžel zametal střepy. Pak nás usadili ke svatebnímu stolu, kde jsem s manželem jedla polévku z jednoho talíře. Následovaly další chody a začala hrát hudba, tančilo se až do rána.S námi tuto svatbu prožíval i můj synek, který si užíval toto veselí pod mými šaty, narodil se toho roku v listopadu. Za další rok jsme pak měli dalšího syna.Samozřejmě jsem měla dost práce s dětmi, ale uteklo to jako voda a už oba jsou ženatí a máme 4 vnoučátka. I přes to, že se u nás někdy objevily nějaké chmury, manželství nám vydrželo a funguje. Jen si přejeme, aby jsme byli oba zdraví a mohli se věnovat vnoučátkům, což je naše velká radost. A naše svatba? Ta už je tak daleko.....
Přejeme všem novomanželům, aby se milovali, vzájemně respektovali, tolerovali a určitě jim manželství vydrží.
Svatební fotografii jsem musela ofotit a přikládám ji. Právě tuto fotografii nám pověsili na chodbu tehdy Národního výboru. To, že tam „vysíme“ mi sdělili až moji spoluprcovníci.Vyseli jsme tam několik let při vchodu do svatební síně.

Krásný den se vzpomínkami na svatbu přeje,
Pálivka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. května 2011: Vaše svatební fotografie

Zasílání fotografií již skončilo ve 13.00 hodin. Další fotky tedy neposílejte! Okolo šestnácté hodiny se dozvíte, která čtenářka získala za svůj příspěvek „svatební“ dárek: Soupravu TESCOMA Fizzy, obsahující konvičku na kávu, dva hrníčky a lžičku.

Do té doby si můžete prohlížet došlé snímky, které budu postupně uveřejňovat...

hrnekkonvička hrnek

Reklama