Proč by v době, kdy své memoáry sepisuje každá „celebrita“, nemohla své vzpomínky sepsat také úplně obyčejná žena?

Vzpomínky obyčejné ženy
aneb Hledání TOHO PRAVÉHO
Jana Abelson Tržilová


Hortenzie Veliká je obyčejná žena z davu. Kdysi byla nevýrazná školačka, o kterou chlapci nejevili zájem, pak neúspěšná lovkyně mužů, za kterou se otáčeli pouze bezdomovci, a později nedoceněná umělkyně. Ovšem s ambicemi prorazit díru do světa, vydělat první milion dolarů a neusnout na vavřínech. A při tom všem ještě pokud možno najít Toho Pravého.

V prvním dílu připravované trilogie Hortenzie vypráví o svém dětství bez matky a dospívání v komunistickém Československu, o snaze prosadit se v umělecké branži či uspět jako bulvární novinářka.
 Když ale na prahu třicítky bilancuje, dochází ke smutnému závěru, že žádnou díru do světa neprorazila a se svým životem je spíše nespokojena. A pak potká MILÉHO, cizince, do kterého se bláznivě zamiluje, za svým dosavadním životem udělá tlustou čáru a vydá se hledat své štěstí na opačný konec světa. Dočká se Hortenzie svého vysněného milionu a najde svoje štěstí?

I na tuto otázku přinášejí odpověď Vzpomínky obyčejné ženy, humorná knížka o hledání. O hledání sebe sama, o snaze uplatnit se, o přehnaných ambicích, o hledání lásky a štěstí, o stesku a beznaději, ale i schopnosti řešit životní problémy s humorem a optimismem.     

Jana Abelson Tržilová, novinářka, fotografka a překladatelka, se narodila 12. 8. 1975 v Praze. Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou. V letech 1995 – 2003 pracovala jako moderátorka pro Český rozhlas 2 – Praha a přispívala do časopisů Harper's Bazaar, Marianne, Puls, Koktejl a Sírius. V letech 2002 – 2005 pracovala jako fotoreportérka týdeníku Ring.

Věnuje se fotografii, své fotografie vystavovala v Praze a v mnoha galeriích po České republice, v Londýně, Kyjevě, Varšavě a v novozélandském Aucklandu. Vydala několik fotografických publikací.
Vzpomínky obyčejné ženy jsou její literární prvotinou, pro nakladatelství Smart Press připravuje další knihy.


www.smartpress.cz

O tuto knihu můžete soutěžit ZDE

Reklama