Ještě naposledy se ohlédneme za uplynulými Velikonocemi. O svých zážitcích z letošních Velikonoc nám napsaly další dvě čtenářky. Jedna z nich si Velikonoce užila s přáteli a rodinou a druhá získala velkou vzácnost - starou rodinnou Bibli. O tom už si můžete přečíst v další novince.

Krásný slunečný den!

Velikonoční víkend byl u nás ve znamení velkého jarního úklidu a muž se snažil dodělat venkovní terasu. Tak první rodinná návštěva přijela neočekávaně a naprosto před úklidem, kdy chodba byla plná nářadí, které si muž postupně odkládal, ztrácel a nalézal. Ale nikdo to naštěstí neřešil a po exkurzi zahrady a dobré kávě návštěva spokojeně odjela.

terasa

V sobotu se muž s kamarádem vypravili na vrbové proutí a večer splácali cosi, co mohlo připomínat pomlázku.

Následně jsem se další den pustila do cídění, vymetání, leštění, luxování a vytírání, protože další návštěva byla tak trochu domácí policie. Přípravy jak na příjezd mezinárodní delegace hnutí za čistý domov. Navařeno, nachystáno, prostřeno a návštěva konečně dorazila, v domě se zdržela asi tak třicet vteřin a zůstali jsme na nové terase, protože zde v neděli bylo velmi slunečno. Terase ještě chybí zábradlí a schody, ale snad se muž pochlapí a brzy to dodělá. Hezky jsme se bavili a pochutnávali si na všech možných dobrotách. Bylo to prima.

Včerejší den jsme po dlouhé době strávili doma. Tedy spíše já. Protože muž se nějak zasekl na koledě a všude museli s chlapama pohovořit a ochutnat dobroty paní domu a následně trošku likérku, panáček toho a tamtoho, koňak do jedné nohy, vodečka do druhé... pivečko k uzenému, kafíčko k luxusním řezům.....no znáte to. Naštěstí za mnou přišla kamarádka a pokecali jsme u šálku čokolády.

Proběhla i zdravotní procházka.

Pak jsme se různě přesouvali mezi rodinami u nás v ulici, kde se hezky hovořilo. Tu jsme měli doma jedno dítě, další dítě, občas se tu vyskytovala i děcka, která nikdo neznal a postrádala se děcka jiná, ale nakonec jsme se večer po tom maratonu rozešli do svých domovů s těmi správnými obyvateli a byl to fajn den, pro který stojí za to žít!

P.S. Překvapivě nikomu nic nebylo a nedošlo tak na žádné ztráty! :-)

Eliana


Krásný den všem čtenářkám Ženy-in a celé redakci,

nebyla jsem sice ve Francii jako dnešní milá editorka Lucie, ale chci se podělit o pro mne velmi silný zážitek. Jako každoročně jsme na pondělí velikonoční s manželem vyrazili k mé nejstarší sestře a bylo už dopředu domluveno, že domů povezeme velkou vzácnost, starou rodinnou Bibli, aby si ji mohli prohlédnout další členové naší rodiny. Věděla jsem, že dalo hodně práce ji vůbec získat zpět od tatínkovy druhé ženy, která se zdráhala nám ji po jeho smrti vydat, ale nakonec se podařilo.

Jaké bylo moje překvapení, když sestra otevřela obrovský balík a v něm se nacházela úhledná krabice, v níž byla uložena již zmíněná Bible, ale ne jen tak nějaká obyčejná, nýbrž pocházející z roku 1529, kterou zakoupil prapředek z tatínkovy rodové větve. Sestra jakožto odbornice ji nechala odborně zrestaurovat, navíc třetina textů po těch letech chyběla a protože existuje podobný exemplář, tak Bibli o tyto texty doplnili. V další užší krabičce byla přiložena ještě fotodokumentace restaurátorky a zbytky kůže a provázků z původní vazby. S velkou úctou a opatrností jsme v Bibli listovali a dýchala z ní na nás historie. Podle vypravování, které sepsal náš tatínek tato Bible musela být schovávána „na hůře u sena“,dále v „černé kuchyni mezi sazemi“ a v čas nejhorších prohlídek „zakopána pod chlévem“.

Přivézt si tuto knihu domů zrovna o velikonocích mi přišlo docela symbolické.

Zdravím a omlouvám se, že se tentokrát nepodepisuji.

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.


Milé dámy,

moc vám děkuju za příspěvky, je vidět, že jste si Velikonoce užily podle svého a měly jste se krásně.

A já vám přeju i další krásný den dnes,

Lucka

Reklama