Dnes se podíváte, jak tráví volný čas místní lidé, překvapí vás produkce folklorního souboru a na závěr čeká hrozivý cyklon.

Cestou z nákupů jsme se zastavili v zátoce u idylického kostelíčka s vyhlídkou na skalnatý ostrov. Zde místní lidé rybařili, nebo jen posedávali, relaxovali a popíjeli colu, zatímco dětičky si hrály:


Mauricius

Mauricius

Mauricius

Jelikož jsem měla hlad, zaujal mě stánek s občerstvením a hlavně sortiment: žádné klobásy, langoše nebo smažené sýry jako u nás, ale velmi lákavě a hlavně zdravě vypadající zeleninový salát s mořskými plody, zřejmě sepiové kroužky či calamáry. Přes varování přítele, který nebyl přesvědčen o čerstvosti lahůdky, jsem si to rozhodně musela dát. U nás byste dostali spoustu zeleniny a pár kroužků, zde spoustu kroužků a trošku zeleniny. Mauricijci u mě v hodnocení mezinárodní kuchyně jednoznačně vedou, ať už si pochutnáváte v 5* hotelu, nebo u nejlevnějšího stánku. Po návratu jsem si v pokoji pro jistotu cucla domácí 50% pálenky, ale jsem přesvědčena, že i bez ní by mi bylo dobře.

Sega

Při večeři se mezi hosty začaly proplétat pestře oděné tanečnice doprovázené hudebníky. Produkce v rytmu národního tance segy mě nadchla. Zvláště, když soubor vplul z jídelny přes recepci k baru a pořádně to „rozbalil“.

Mauricius

Mauricius

Mauricius

Samozřejmě mě nikdo nemusel přemlouvat, abych se na závěr představení pustila do tancování s nimi. Sega je na rozdíl od kubánské salsy velmi jednoduchá, takže mně to hezky šlo a tanečnice mě pochválily. Škoda, že přítel v tu dobu seděl v recepci u svého noťase a pracoval, takže se vám nemohu pochlubit fotkou.

Cyklon

Že se něco děje, jsme zaznamenali hned po snídani: personál uklízel rychlým tempem lehátka z pláže i od bazénu, či je skládal dohromady a upevňoval. Po snídani jsme zaznamenali vyjetinu z počítače na tabuli u recepčního pultu, která podrobně ukazovala, jakým směrem se pohybuje nebezpečný cyklon. Obloha zůstala dva dny olověná, pršelo a foukal extra silný vítr (ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, fouká tady v Praze ale ještě silnější, možná se tu jednou dočkáme i cyklonu). Vůbec jsme se necítili příjemně. Celý den platil přísný zákaz opouštění hotelu, a tak jsme si museli nechat zajít chuť na další výlet. Co dělat? Drinky v baru do sebe člověk nemohl ládovat od rána do večera, společenské hry, které si ostatní hosté vypůjčili v recepci, přítel odmítl hrát, a plavání v bazénu mě nelákalo - bylo totiž docela zima. Čekalo se s napětím, zda cyklon udeří přímo, nebo naši část ostrova jen „lízne“. Chvíli jsem se bavila natáčením neutěšeného počasí z balkonu na kameru, ale pohled to nebyl vůbec lákavý:

Mauricius

Měli jsme štěstí. Cyklon nakonec „lízl“ celý Mauricius a v plné síle udeřil na Madagaskar. A tak už další ráno jsme směli nastartovat naše malé autíčko a jet vstříc dalším výletním zážitkům - například mořské ZOO.

Čtěte také:

 

Reklama