Ostrov nejhloupějšího ptáka a nejdražší známky na světě, ale také ráj gurmánů...

...jsme toužili navštívit už před mnoha lety, leč pouze platonicky: neměli jsme dost peněz. Naopak jsme mohli vybírat dovolenou v létě a objíždět mnohem levnější středozemní destinace. Letos jsme si rozhodli splnit si sen z dob před 10 lety a završit tak tříleté cestování po ostrovech Indického oceánu.
A tak si vás, ženy-in, dovoluji pozvat na procházku po svých nedávných zážitcích.

Bez letadla to bohužel nešlo - kdo četl mé předešlé cestopisy, ví, že trpím aerofobií. Z loňska vyzkoušená společnosti Emmirates dokonalými službami nezklamala, nicméně stejně jsem nevěřila, že se na vysněnou dovolenou v pořádku dopravím. Neuvěřitelně příjemným a současně šokujícím překvapením na šestihodinovém letu do Dubaje byla pozornost od naší osobní cestovní agentky Jindřišky: uprostřed letu se ke mně přihrnula snad polovina palubního personálu s gratulací a dortem. Myslela jsem si, že jde o omyl (kulatiny jsem ještě nebo už neslavila), ale nešlo: navrch mě ještě vyfotili na polaroid, a tak jsem požádala přítele, ať to všechno zvěční:

Mauricius

Náš cestovní plán byl následující: První týden odpočívat a zbývající dva procestovat ostrov vypůjčeným autem křížem krážem. Každý ze tří zvolených hotelů stál na jiné straně ostrova.
Po 12 hodinách letu s mezipřistáním v Dubaji jsme po cca 1-2 hodinové cestě taxíkem spatřili pro ostrov typickou horu Morna (dle historie útočištěm povstalých otroků), nad kterou se neustále honí mračna, takže vpravo prší a vlevo svítí sluníčko. Pod horou se nacházel náš první hotel.

Mauricius

Zcela nedávno byl přejmenován z Les Pavillons na Lux - příznačný název pro pětihvězdičkový ráj na zemi. Totálně vychytaná architektura mi zahrála do noty už na první pohled z recepce, kde nás vítali welcome drinkem

Mauricius

Projděte si teď se mnou ten ideál romantiky a balzám na stresy rozhašenou dušičku workoholiků. Nádhera, kam oko pohlédne - bazén u jídelny a baru:

Mauricius

A bazén na koupání s maličkým ostrůvkem a pavilonkem na svatby (jednu jsem si nafotila)

Mauricius

S barem a pánem, který vám donese drink až k lehátku na pláži

Mauricius

Kromě vydatného koupání (před snídaní bazén, po snídani oceán) a šnorchlování (pár metrů od břehu jste občas narazili na malý korálový útes s rybičkami) jsem se sice snažila číst a relaxovat, ale stejně mně to nedalo - pobíhala jsem po zahradě a fotila, co se dalo, na moři i na souši.

Mauricius

Mauricius

Mauricius

Mauricius

Mauricius

Kousek od hotelu nabízeli vyjížďku na koních, moc mě to lákalo, nicméně přítel nevěřil mým jezdeckým schopnostem (no a co - pád do písku či moře by fatální zřejmě nebyl), a tak jsem si musela nechat zajít chuť a jen přihlížet:

kone

Mauricius

Po pár dnech nás povalování přestalo bavit a vydali jsme se nejen na plavbu člunem za šnorchlováním, ale také na pěší průzkum blízkého okolí - nejprve nevinný, posléze docela dobrodružný. Ale o tom až za týden...

KAM JSTE SE UŽ MOHLI SE ČTENÁŘKOU ANAI PODÍVAT?

Reklama