Dnešní téma nemusí být jen o syntetických vůních, které si kupujeme v parfumériích. Krásnou ukázkou, jak se může téma Vůně pojmout, je příspěvek od čtenářky s nickem Winnie the Pooh, za který děkujeme.

Při dnešním tématu si nemohu nevzpomenout na vůni spojenou s mojí báječnou babičkou. Nejde o parfém, ale o levanduli. Babička byla nadšenou zahrádkářkou a mimo jiné pěstovala i ty krásně fialové voňavé bochánky levandule.

Květy sušila a pak jimi plnila malinké látkové pytlíčky, které  vkládala mezi své prádlo a také rozdávala po rodině, známým, u lékaře. Celý její byt byl provoněný levandulí a nejintenzivněji to vonělo právě v jejím prádelníku a ve skříni.

Babička už pět let není mezi námi, ale já ještě občas ve své skříni narazím na povědomý pytlíček. Stále ještě voní, i když už jen lehounce, vždycky přivoním, promnu mezi prsty a pak ho vrátím zpět jako milou vzpomínku.

Vůně levandule určitě není mojí nejoblíbenější, je velmi intenzívní, někomu nevoní vůbec, ale já ji mám navždy doslova zadřenou pod kůží a  tahle drobná květinka ve mně vždycky vyvolá ty nejintenzivnější vzpomínky na mojí levandulovou babičku.

Winnie the Pooh

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To byla moc hezká vzpomínka na babičku. Vůně levandule je nejen příjemná, ale dokonce odpuzuje moly a desinfikuje.

Jaké vůně máte ráda vy? Co vám voní a co zrovna nemusíte? Používáte toaletní vody, nebo raději parfémy? Která vůně je teď vaší nejmilejší? Máte se vůněmi spojený nějaký zážitek? Napište nám na široké voňavé téma

redakce@zena-in.cz

Soutěž: 3 - Jak se jmenuje režisér, který natočil film "Parfém" ?

Reklama