I čtenářka Mio má ráda čokoládu. Při čtení její druhé vzpomínky jsem si vybavil, jak jsme kupovali čokoládu poprvé v Paříži, bylo to pár let po pádu komunismu a my tam jeli na školní výlet. S kamarády jsme přišli úpně paf k celému dlouhému regálu čokolády v jednom hypermarketu. Jenže peňouze nestačily, tak jsme se složili na jednu z kraje regálu - byly řazené podle ceny. Jeden spolužák byl zazobanější a mohl si dovolit čokoládu zprostředka. Nevýslovné bylo naše potěšení, když jsme čokolády ochutnali - naše byla tisíckrát lepší. Tenkrát jsme tomu nerozuměli - zazobaný spolužák si koupil osmdesátku.


Vzpomínka první.: já, necelé 3 roky, poprvé usvědčena ze zločinu a lži: Maminka donesla čokoládu, položila ji na kuchyňský stůl. Za nějakou chvíli, když jí na ni padl znovu zrak, byla už očividně použitá..Udeřila na mne, já bleskurychle ukázala svým roztřeseným prstíkem na naši kočku. Kočka vše popřela a zrádce můj bratr hravě našel důkaz, jaký že to čokožrout spáchal tento sladký zločin. Zřetelný otisk mých malých mléčných zoubků, se na zbytku této hnědé pochoutky vyjímal ukázkově. Ponaučení pro příště - nekousat, ulamovat!

Vzpomínka druhá: 80.léta, čokolád na výběr na zdejším trhu pravda moc nebylo, takže jsem toužebně očekávala balíčky z Vídně, které nám občas odtud posílala naše drahá pratetička. Občas bylo poznat, že balíčky prošly kontrolou ještě před naším rozbalením, ale hlavní bylo, že jsem se dočkala. Žvýkačky, bonbonky, kiwi (nezapomenu, jak jsme ho obraceli celá rodina v ruce s otázkou, proč nám teta posílá onu divnou bramboru) a hlavně ČOKOLÁDY - nejen, že byly neskutečně výborné, ale hlavně z nich byly i super obaly, nad nimiž mé sběratelské srdce tenkrát víc než zaplesalo!

Vzpomínka třetí: Letní prázdniny, venku vedro, mně bylo zhruba 10 let. S mou kamarádkou jsme si vytáhly za dům na dvůr deky, na hlavu narazily slamáky a já donesla co jiného, ano, čokoládu. Probíraly jsme věci všemožné, nezbytné stéblo trávy v puse a nechaly se nahřívat sluníčkem. Čokoláda se ale nahřívala taky, že...V tekutém stavu byla úplně nejlepší, nabíraly jsme ji na prsty a slízávaly. Myslím, že vynálezci čokoládového fondue se muselo stát něco podobného!

Přeji krásný den -
vaše „čokoládová" Mio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Čokoláda!

Čekám na...

  • Vaše čokoládové recepty (nejen recepty na čokoládu, ale i zákusky, krémy, ovoce s čokoládou, různé zvrhlé kombinace třeba se sýry...).
  • Vaše zážitky s čokoládou (humorné, mlsavé, erotické, trpké).

Na obojí se těším v redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz
Heslo: COKOLADA

Reklama