pilarova.jpg
Foto: Profimedia

Vleklé zdravotní problémy začaly zpěvačku podle informací Blesku sužovat v roce 2018 a nabalovaly se jeden na druhý. Na lůžko jí postupně upoutalo několik zlomenin, oslabila jí také operace ledvin a potíže s lymfou. Ke konci života byla v péči sester boromejek.

Eva Pilarová byla úzce spjatá s pražským divadlem Semafor, kde vystupovala i s Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem. Její profesní dráha se protnula také se zpěvákem Waldemarem Matuškou. Výsledkem byla řada populárních hitů. Například Ach, ta láska nebeská. Dnes bude mít kvůli uctění památky na ČT1 premiéru stejnojmenný televizní film. Jde o romantickou komedii, která byla natočena u příležitosti osmdesátých narozeniny. Ty zpěvačka oslavila loni v srpnu. Ve filmu si Pilarová i sama zahrála.

O nic méně populární nebyl ani duet s Karlem Gottem Je nebezpečné dotýkat se hvězd z filmového muzikálu Kdyby tisíc klarinetů.

Své pěvecké, intonační a rytmické umění Eva Pilarová mnohokrát dokázala v rámci náročné skladby Montiho čardáš.

Co se týče soukromého života, královna swingu byla třikrát vdaná. Od roku 1984 je jejím manželem tanečník Jan Kolomazník. Z prvního manželství má syna Milana. Zpěvaččina matka Františka Bojanovská loni oslavila 104. narozeniny.

Reklama