Foto: Profimedia

Kromě skladatelské dráhy byl Štaidl také sám hudebníkem. Kariéru začal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys. V roce 1963 se následně seznámil v divadle Semafor s Karlem Gottem a právě jemu napsal ty největší hity, jako je Kávu si osladím nebo Trezor. V minulosti byl také šéfem Orchestru Ladislava Štaidla a tvořil hudební doprovody i pro české filmy a seriály. Jeho skladby můžete slyšet například v sérii Malý pitaval z velkého města nebo v seriálu Chlapci a chlapi.

Kromě Gotta skládal i pro další české hvězdy, patří mezi ně Dalibor Janda, kterému napal třeba hit Oheň, voda, vítr nebo Iveta Bartošová. Ta byla několik let jeho životní partnerkou a v roce 1996 porodila jejich společného syna Artura. Ten nyní osiřel. Matku ztratil už v roce 2014, kdy zpěvačka v důsledku vleklých psychických problémů spáchala sebevraždu skokem pod vlak. Ještě před Ivetou byl Štaidl jednou ženatý a z tohoto manželství měl tři děti.

Hudební kariéru pověsil skladatel na hřebík v devadesátých let a vrhnul se na podnikatelskou dráhu. Před dvaceti lety také prodělal léčbu rakoviny a několik let se léčil s ledvinami. Tyto skutečnosti v kombinaci s vyšším věkem bohužel hrály covidu-19 do karet.

Reklama