Stoický přístup k dlouhému dojíždění do školy má čtenářka Ivory. Ačkoli jí cesta trvá hodinu a tři čtvrtě, nestěžuje si. Ví dobře, že by na tom mohla být hůře...

V příspěvku čtenářky Ivory se dozvíte, jak to má s dojížděním do školy. A dojíždí opravdu daleko...


Dobrý den, do školy to mám nějakých 50 kilometrů. Cesta mi trvá od domu ke škole přibližně hodinu a tři čtvrtě. Nejdříve čtvrt hodiny k nádraží, hodinová cesta vlakem, následně 20 minut MHD a od zastávky už je to ke škole co by kamenem dohodil. Neříkám, není to zrovna dvakrát ideální, ale určitě na tom jsou/byli mnozí hůř. Jen si stačí vzpomenout na naše předky, kteří do školy chodili v létě v zimě pěšky (babiččiny příběhy kterak se v ziě brodili tři kilometry závějemi mi jsou dostatečnou připomínkou toho, že si není moc na co stěžovat).

Cestovat autem by bylo určitě pohodlnější, nicméně při dnešních neustále stoupajících cenách benzinu se to tak krásně prodraží, že radši doběhnu na vlak. Minimálně dvakrát přestupuji, občas nějaká ta výluka, ale zvládnout se to dá. Ovšem s MHD je to jiné. Sice to není jako v Praze, abych každou chvíli musela v praxi zkoušet Cimrmanovu teorii o tom, že i do přeplněné tramvaje se vždycky ještě nějaký ten cestující vejde. Ovšem pokud zrovna venku nepadají trakaře nebo s sebou nemusím vláčet spoustu učebnic na vrácení do univerzitní knihovny, ráda se projdu. Paradoxně pěší procházka rychlejší chůzí trvá skoro stejně jako cesta městskou hromadnou dopravou, která staví na každém rohu, takže při pěkném počasí je volba jasná.

Je pravda, že jít dvacet minut městem kolem silnice by mě asi nelákalo, v tomhle je ovšem výhoda toho, že v Hradci je spousta parčíků a všeobecně zeleně, takže cesta alespoň příjemně ubíhá :)

Pěkný den,
Ivory

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. ledna 2012: Cestování za prací

Příspvky k tomuto tématu již neposílejte. Po 16.00 hodině se dozvíte, která v vás získala následjující dárky...

kniha

milka