love

Vzpomínáte si na své dětské lásky? A máte tušení, kde je jim teď konec? Já jsem na svou lásku z první třídy narazila docela nedávno. Po sedmnácti letech.

Jmenoval se Adam a potkala jsem ho v první třídě. Ve škole, do které jsem docházela asi půl roku. Byl to roztomilý blonďáček a já se ho snažila sbalit na dinosaury, o něž jsme se oba zajímali. Byl chytrý a na rozdíl od většiny ostatních kluků i moc hodný. V notýsku měl samá sluníčka.

Pak jsem se stěhovala a na svou lásku rychle zapomněla. Vzpomněla jsem si na něj, kdo ví proč, ve svých patnácti. Několikrát jsem se ho pak snažila najít. Marně. Asi před rokem jsem to, přes široké možnosti internetu, definitivně vzdala. Až později jsem pochopila, že to nenalézání asi mělo svůj smysl.

Nedávno mě moje kamarádka pozvala na svůj narozeninový večírek v klubu. Neznala jsem tam skoro nikoho. V půlce večera jsem si nemohla nevšimnout poďobaného nazrzlého mladíka v mém věku, který ve stavu své vydatné opilosti líčil přítomným svůj jediný a zásadní problém – nestejná velikost jeho varlat. „Já tu levou kouli mám prostě větší,“ opakoval.

„Co to je za existenci?“ zajímala jsem se. „No, to je Adam,“ řekla a přidala několik peprných informací. „Adam? Ten Adam, co dřív bydlel v Krásňáku?“ „Bydlí tam doteď.“  Zůstala jsem stát v úžasu. Z toho malého roztomilého blonďáčka mu nezbylo zhola nic.

V tu chvíli jsem byla docela ráda, že nám to tenkrát nevyšlo. A věřte mi, není to kvůli té jisté nesouměrnosti. :-) Můj vkus se prostě nezměnil.

Reklama