Až 500 korun mohou od dnešního dne získat na nákup dezinfekčních prostředků klienti VZP, kteří bydlí v oblastech postižených povodní. Kromě přípravků k dezinfekci mohou příspěvek použít i při nákupu osobních ochranných pomůcek, jako jsou třeba gumovky či rukavice, nebo na pořízení repelentů.

„Lidé v záplavových oblastech jsou ohroženi například leptospirózou a řadou dalších infekčních nemocí, jako jsou třeba žloutenka, tetanus a další. Příspěvkem na dezinfekční prostředky chce VZP v maximální možné míře přispět k ochraně svých klientů,“ uvedl člen správní rady VZP a předseda zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Boris Šťastný.

V praxi bude vše fungovat tak, že klient si zakoupí dezinfekční prostředek nebo gumovky a podobně, přinese účet na kteroukoli pobočku VZP a dostane peníze v hotovosti nebo převodem na účet. V některých lokalitách zřídí pracovníci pojišťovny mobilní stanoviště přímo v zaplavených obcích a peníze budou vyplácet tam, aby lidé nemuseli cestovat na pobočky. Kromě dokladu o zaplacení musí lidé doložit ještě občanský průkaz či průkaz pojištěnce VZP a potvrzení z radnice o zatopení obydlí.

Příspěvek se vztahuje na věci nakoupené od 7. do 30 června 2013 a žádosti musí být podány nejpozději do 31. července 2013. Z dezinfekčních prostředků lze doporučit například Savo, Chloramin T, virucidní prostředky na ruce, šampon na tělo i vlasy s dezinfekčním účinkem (např. Octenisan).

Příspěvek 500 korun na dezinfekční prostředky je další z forem pomoci, kterou VZP nabízí více než šesti milionům svých klientů. V minulých dnech již vyhlásila možnost získání příspěvků na očkování proti žloutence– více na následující adrese: http://www.vzp.cz/o-nas/aktuality/vzp-prida-klientum-na-ockovani-proti-zloutence-a-nejen-tem-zaplavenym.

Dětem ze čtyř zaplavených obcí (Hřensko, Křešice, Vestec a Křinec) také zajistí třítýdenní pobyt u moře, aby se vyhnuly pobytu v zaplaveném prostředí a jejich rodiče měli volné ruce na likvidaci následku povodní – více zde:http://www.vzp.cz/o-nas/aktuality/vzp-posle-deti-ze-ctyr-zatopenych-obci-k-mori.

V neposlední řadě pak včera VZP vyhlásila humanitární sbírku mezi svými zaměstnanci, jejíž výnos bude věnován jedné zaplavené obci, která bude vybrána později.

Reklama