Již tradičně přicházejí v novém roce zdravotní pojišťovny s nadstandardními výhodami, které nám pomáhají v péči o naše zdraví. Důraz přitom kladou zejména na prevenci a přizpůsobují tomu i svou nabídku výhod a příspěvků. Pojďme se tedy podívat na to, jak nás v péči o zdraví podporuje naše největší zdravotní pojišťovna a na co se můžeme těšit v rámci akce „Novoroční balíček dvojnásobných výhod.“

Všeobecná zdravotní pojišťovna rozdávala dárky o Vánocích a pokračuje v tom i v novém roce. Akce „Novoroční balíček dvojnásobných výhod“ spočívá v navýšení současných příspěvků na preventivní aktivity na dvojnásobek a platí od 1. do 31. ledna 2009. Pojištěnci budou moci navíc využít dvojnásobných příspěvků ještě na více aktivit než v prosinci. Všeobecná zdravotní pojišťovna na všechny tyto aktivity vyčlenila celkem 30 milionů korun. 

Celkem jde o jedenáct aktivit, na které lze tento dvojnásobný příspěvek získat. Pokud jste tedy pojištěni u VZP a splňujete podmínky pro čerpání příspěvku, můžete se nechat očkovat proti různým typům nemocí od žloutenky po encefalitidu, využít příspěvků na aktivity v rámci projektu matka a dítě, na ozdravné pobyty pro děti i dospělé, nákup přilby či chráničů, aplikaci rovnátek a nákup potravin pro bezlepkovou dietu. Právě u bezlepkové diety navyšuje pojišťovna příspěvek o 150 korun na měsíc, takže místo dřívějších 100 korun dostanete 250 Kč. V lednu tak můžete nakupovat potraviny za celých 500 korun, a to už stojí za to!

Pro využití dvojnásobného příspěvku u kurzů cvičení a plavání těhotných žen a matek s dětmi je třeba, abyste zvolenou aktivitu zaplatili v průběhu ledna a také, abyste s ní do konce ledna začali. Standardní příspěvek je do výše 1 000 Kč, v rámci novoročního balíčku to je až 2 000 Kč. Odborníci tyto aktivity doporučují, neboť plavání a cvičení v těhotenství, významně podporuje fyzickou i psychickou kondici matky, která se příznivě odráží na vývoji plodu. Miminku zase plavání rozvíjí jeho pohybové schopnosti a motoriku. Není tedy důvod, proč dvojnásobného příspěvku nevyužít. Stejné pravidlo, jako je u cvičení a plavání matek s dětmi, platí u ozdravných pobytů. Dejte proto pozor, aby účet o zaplacení byl lednového data a pobyt ještě v lednu začal.

Všeobecná zdravotní pojišťovna také dlouhodobě podporuje prevenci úrazů a v rámci „Novoročního balíčku“ například dosáhnete na cyklistickou přilbu zcela zdarma. Pětisetkorunový příspěvek se navyšuje na 1 000 Kč a za tuto částku již kvalitní helmu pořídíte. Největším překvapením je také navýšení věkové hranice pro čerpání tohoto příspěvku a pro studenty do 26 let.

Peníze můžete samozřejmě využít i na jiné příslušenství - chrániče pro své ratolesti, například na ochranné pomůcky pro in-line bruslení, lyžování nebo snowboard, hokej a další aktivity.

Pokud vás „Novoroční balíček dvojnásobných výhod“ zlákal, pak stačí při splnění podmínek na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR vyplnit žádost o příspěvek a doložit doklad o zaplacení příslušné aktivity, studenti musí k žádosti o příspěvek na helmu či chrániče předložit ještě doklad o studiu, pacienti žádající o příspěvek na bezlepkovou dietu  zase potvrzení o léčbě od svého ošetřujícího lékaře. Podrobné informace o podmínkách pro čerpání jednotlivých příspěvků naleznete na www.vzp.cz nebo na infolince 844 117 777. Šetřete své výdaje a neplaťte, za co nemusíte!

Reklama