Již tradičně přicházejí v novém roce zdravotní pojišťovny s nadstandardními výhodami, které nám pomáhají v péči o naše zdraví. Důraz přitom kladou zejména na prevenci a přizpůsobují tomu i svou nabídku výhod a příspěvků. Pojďme se tedy podívat na to, jak nás v péči o zdraví podporuje naše největší zdravotní pojišťovna a na co se můžeme těšit v rámci akce „Novoroční balíček dvojnásobných výhod.“
Všeobecná zdravotní pojišťovna rozdávala dárky o Vánocích a pokračuje v tom i v novém roce. Akce „Novoroční balíček dvojnásobných výhod“ spočívá v navýšení současných příspěvků na preventivní aktivity na dvojnásobek a platí od 1. do 31. ledna 2009. Pojištěnci budou moci navíc využít dvojnásobných příspěvků ještě na více aktivit než v prosinci. Všeobecná zdravotní pojišťovna na všechny tyto aktivity vyčlenila celkem 30 milionů korun.
Celkem jde o jedenáct aktivit, na které lze tento dvojnásobný příspěvek získat. Pokud jste tedy pojištěni u VZP a splňujete podmínky pro čerpání příspěvku, můžete se nechat očkovat proti různým typům nemocí od žloutenky po encefalitidu, využít příspěvků na aktivity v rámci projektu matka a dítě, na ozdravné pobyty pro děti i dospělé, nákup přilby či chráničů, aplikaci rovnátek a nákup potravin pro bezlepkovou dietu. Právě u bezlepkové diety navyšuje pojišťovna příspěvek o 150 korun na měsíc, takže místo dřívějších 100 korun dostanete 250 Kč. V lednu tak můžete nakupovat potraviny za celých 500 korun, a to už stojí za to!
Pro využití dvojnásobného příspěvku u kurzů cvičení a plavání těhotných žen a matek s dětmi je třeba, abyste zvolenou aktivitu zaplatili v průběhu ledna a také, abyste s ní do konce ledna začali. Standardní příspěvek je do výše 1 000 Kč, v rámci novoročního balíčku to je až 2 000 Kč. Odborníci tyto aktivity doporučují, neboť plavání a cvičení v těhotenství, významně podporuje fyzickou i psychickou kondici matky, která se příznivě odráží na vývoji plodu. Miminku zase plavání rozvíjí jeho pohybové schopnosti a motoriku. Není tedy důvod, proč dvojnásobného příspěvku nevyužít. Stejné pravidlo, jako je u cvičení a plavání matek s dětmi, platí u ozdravných pobytů. Dejte proto pozor, aby účet o zaplacení byl lednového data a pobyt ještě v lednu začal.
Všeobecná zdravotní pojišťovna také dlouhodobě podporuje prevenci úrazů a v rámci „Novoročního balíčku“ například dosáhnete na cyklistickou přilbu zcela zdarma. Pětisetkorunový příspěvek se navyšuje na 1 000 Kč a za tuto částku již kvalitní helmu pořídíte. Největším překvapením je také navýšení věkové hranice pro čerpání tohoto příspěvku a pro studenty do 26 let.
Peníze můžete samozřejmě využít i na jiné příslušenství - chrániče pro své ratolesti, například na ochranné pomůcky pro in-line bruslení, lyžování nebo snowboard, hokej a další aktivity.
Pokud vás „Novoroční balíček dvojnásobných výhod“ zlákal, pak stačí při splnění podmínek na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR vyplnit žádost o příspěvek a doložit doklad o zaplacení příslušné aktivity, studenti musí k žádosti o příspěvek na helmu či chrániče předložit ještě doklad o studiu, pacienti žádající o příspěvek na bezlepkovou dietu zase potvrzení o léčbě od svého ošetřujícího lékaře. Podrobné informace o podmínkách pro čerpání jednotlivých příspěvků naleznete na www.vzp.cz nebo na infolince 844 117 777. Šetřete své výdaje a neplaťte, za co nemusíte!
Nový komentář
Komentáře
Zdravím vespolek, ano také si říkám,proč není pro všechny něco,třeba pár hodinek v plaveckém bazénu,solné jeskyně,masáže,nákup vitamínových doplňků,atd.
Chtěla jsem od VZP příspěvek na školu v přírodě,ale nedali mi nic protože manžel je u jiné pojišťovny
Hmm, tak zas nic pro mě.
Nějak mi ty výhody unikají..pro starší a pokročilé už tam nic nemají?Vždyť je to všechno jen pro mládež, nebo pro opravdu nemocné. Nějaká ta prevence by nebyla? Loni jsme měli u Vojenské ZP příspěvek na plavání, to bylo užitečné!
No a já mám před důchodem, dostala jsem kolo, bez helmy. Dárečky se na mš také nevztahují. Mají nárok jenom do 26 let.Moje příjmy nejsou tak velké, abych si helmu pořídila. a to pracuji, co potom v důchodě.
Jestli jsem správně četla,tak mně zbývá jen se nechat oočkovat vším možným sajrajtem.Na nic jiného nárok nemám a to kdoví jestli.
gentiana: Dnes jsem vařila k obědu zbytek hlávky zelí s kostmi z uzeného
gentiana: Já jsem také socka. Příjem nulový. Ale nejezdím MHD, to jdu raději pěšky, nebo jedu autem.
počítačka: To neřeš .
A já socka jsem a hrdě se k tomu hlásím. Mám nulový plat a podprůměrné příjmy, šalinkartu, průkazku do knihovny. Přesto nejsem buran se slámou v botách.
počítačka: Ne, jsi jenom pitomá hysterka
Nevím přesně, jak se to pozná. Jestli jezdím autobusem? Nejezdím. Jestli jezdím na zahraniční dovolené 3 x ročně - nejezdím. Jestli nakupuji u vietnamců? Nenakupuji. Jestli beru nějaké přídavky od státu - neberu. Jestli mám 7 roků staré auto? Mám. Jestli chodím do restaurací na večeři - chodím. Jestli chodím do sekáčů - ano, a ráda... Jestli, jestli, jestli.... tak jsem nebo nejsem???
Beaute: Díky, to je důležitá informace. Poptám se, co je k tomu potřeba uvádět.
počítačka: Jsi socka?
Lepší býti socka, než socan
socka je fakt hnusný, jen když to slovo slyším, představím si umaštěnou ženskou a pivem zasmrádlýho chlapa... ale je to holt protiklad k "pracháč"...
počítačka: deti se dokazou urazet i mnohem hur
hankku: pracuji ve školství, a tam se děcka tímto pro mne hanlivým jménem tak často až uráží, že mi to vadí. Proto reaguji. Já to tedy nepoužívám, ale možná je to tím, že mi není cet, ale už át. Mimochodem, MHD nejezdím, vlakem jsem jela asi po deseti letech a dojela někam úplně jinam... ale to by bylo na povídku.
počítačka: neber se tak vazne my zas pouzivame termin socka pro MHD a d okonce tim vobcas i jezdime kdyz neni zbyti
Proč používáte termín SOCKA? Je to hnusné, odporné, urážející. Každý se může dostat k sociální potřebnosti a myslím, že nikdo není rád, když je takto titulován. Nebo je zde někdo, koho by to potěšilo?
Meander: myslím, že pro každého. Kamarádka ho vybírala na Vánoce a oni teda fakt žádné socky nejsou ;)
Příspěvek na bezlepkovou dietu je pro každého nebo jenom pro socky?