Úspěšné preventivní programy Zdravý život, Zdravá rodina a Bezlepková dieta letos opět nabízí svým klientům Všeobecná zdravotní pojišťovna. Za to, že se zodpovědně starají o své zdraví, mají pojištěnci VZP možnost získat například příspěvek na permanentku do fitcentra nebo na očkování. Jejich získání není navíc vůbec složité.

rodina

Klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny, kteří jsou starší 15 let a jsou členy Klubu pevného zdraví, se mohou zapojit do preventivního programu Zdravý život. Za péči o své zdraví budou odměňováni body, které pak mohou proměnit ve finanční hodnotu a využít na očkování nehrazené zdravotní pojišťovnou (například proti žloutence typu A) nebo na pohybovou či rehabilitační aktivitu (například na permanentku do posilovny). Body se přičítají třeba za absolvování preventivních prohlídek u praktického lékaře, gynekologa, stomatologa, ale i za bezpříspěvkové dárcovství krve a řadu dalších aktivit, jejichž přesný výčet, i s bodovým ohodnocením, je k dispozici na stránkách VZP.

Je důležité, aby klient předložil vždy doklad o zaplacení aktivity, na kterou žádá o příspěvek. Součet evidovaných bodů a součet platebních dokladů ovlivňují výši finančního příspěvku. I pokud zrovna nemáte žádnou účtenku aktuálně k proplacení, je potřeba alespoň jednou za rok dojít na pobočku VZP a nechat si zaevidovat získané body. Body si můžete nechávat zaznamenávat v průběhu celého roku i několikrát. Zaevidované body, pokud v daném roce příspěvek nevyčerpáte, jsou automaticky převáděny do následujícího kalendářního období. Každý člen Klubu pevného zdraví, který se zapojí do programu Zdravý život, může za rok získat až 1 500 Kč a použít je na péči o své zdraví!

VZP nezapomíná ani na své mladší klienty. Těm ve věku do 14 let (včetně) nabízí jednou ročně v rámci programu Zdravá rodina příspěvek 500 Kč na fixní ortodontické aparátky (rovnátka) nebo na očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (například proti žloutence typu A). Žádost o příspěvek podává zákonný zástupce dítěte. Příspěvek lze snadno vyřídit na jakékoliv pobočce pouze na základě předložených dokladů o nákupu očkovací látky či pořízení rovnátek.

Na děti s diagnózou celiakie myslí VZP s programem nazvaným Bezlepková dieta. Příspěvek na bezlepkovou dietu je určen pojištěncům do 19 let (včetně), a to ve výši až 3 600 Kč za rok. VZP jej poskytne vždy za uplynulé čtvrtletí; v případě dítěte o něj musí požádat jeho zákonný zástupce, který předloží na pobočce doklady o nákupu potravin bez lepku (doklady za každé čtvrtletí ve výši max. 900 Kč). O příspěvek za uplynulé čtvrtletí lze požádat vždy v dubnu, v červenci, v říjnu a do 10. ledna následujícího roku.

vzp

Více o podmínkách čerpání programů na stránkách VZP:

Zdravý život - www.vzp.cz/zdravy-zivot

Zdravá rodina - www.vzp.cz/zdrava-rodina

Bezlepková dieta - www.vzp.cz/bezlepkova-dieta

 

Reklama