5a6f05c744b0cobrazek.jpgZ kolekce: Zara

Tartan, vichy, pepito, preppy, to jsou ty nejoblíbenější kostkované vzory dnešní módy. Mezi ty nejpopulárnější patří především každoroční stálice vichy a nově preppy. Vichy káro, jak se mu také říká, je asi tou nejznámější a prozatím i nejoblíbenější kostkou. Jedná se o jednoduché, symetrické kostky, které jsou nejčastěji ve dvoubarevném provedení. Dříve se vzor využíval především v domácnostech. Hospodyňky z něj měly ušité zástěry a byl oblíben i jako prostírání či závěsy. Vichy proslavila až nádherná Francouzka, z této země vichy kostka také pochází, Brigitte Bardot. Ta si ve svůj svatební den oblékla netradiční šaty právě s vichy kostkou. Tehdy nepochopitelný krok, o to víc se ale vichy kostka dostala do hledáčku módy chtivých dam. Od té doby ženy na tento druh kostky nedají dopustit. Je populární především v jarních a letních měsících, ale v obchodech na ni můžeme narazit celoročně, už několik sezón po sobě. Tolik oblíbený textilní dezén je.

5a6f06101eea4obrazek.jpg

Preppy, tak o tomto vzoru se momentálně v módním světě asi nejvíce mluví. Objevil se už na podzim minulého roku, kdy ohlásil svůj velkolepý návrat. K vidění je snad na všech oděvech, na které si jen vzpomenete. Nejčastěji na svršcích jako jsou saka a trenčkoty, výjimkou ale nejsou ani kalhoty či sukně. V barevnosti vévodí v šedé a hnědé barvě. Preppy kostka byla v minulosti označován za něco nezajímavého, nudného, co si na sebe obléknou pouze konzervativní lidé. Dnes tomu je zcela jinak. Své místo si našel nejen v business šatnících vhodných do kanceláře, ale i u fashion gurmánů.

Více o trendy kostkovaném vzoru:

5a6f0634b9cb0obrazek.jpg

  • Jak je nosit?                                                  

Kostkovaný dezén je příjemným zpestřením. Navíc se dá snadno kombinovat, opravdu k tomu nepotřebujete žádné velké módní cítění. Dá se bez okolků říci, že s kostkou nemůžete šlápnout vedle. Zvolit můžete klasiku v podobě elegantně působícího kostýmku, ležérní kombinaci džínsů a dvouřadého saka, tak mix vzorů. Ano, kostku můžete vynést do módních výšin tím, že si ji obléknete například k divoce barevnému proužkovanému tričku. Pro někoho je to kreace nepředstavitelná, ale vězte, že vypadá skvěle. Stejně jako zkombinované různorodě kostkované vzory. Pokud byste se i přesto raději držela svého oblíbeného minimalistického stylu, sáhněte alespoň po kostkovaných doplňcích. I těch naleznete v kolekcích nespočet.

5a6f0654c5e8fobrazek.jpg

Hrajte si nejen se vzory, ale i s barvami. K neutrálním tónům skvěle korespondují výrazné odstíny jako je červená, oranžová, smaragdová či modrá.

5a6f06949b68bobrazek.jpg

Čtěte také:

Uložit