V naší původní rodině nebyl nikdo narozen ve znamení ryb, ovšem jeden z doporučených nerostů pro ryby - perla, vždy patřil mezi oblíbené šperky  té ženské části rodu. Prsten s perlou nosila naše máma, náušnice s perlami jsem dost dlouho nosila já, perly má ráda moje sestra i moje dcera.

Na těch perlách zkrátka něco je. Něco tajemného, kouzelného a jakoby z jiného světa. Zvláštní éterická a neuchopitelná krása. A přitom právě perly vznikají tak, že když ústřice spolkne dráždivé tělísko, např. zrnko písku, potom ho postupně obalí perletí - uhličitanem vápenatým, který se ukládá ve vrstvách. Kolikrát tento překrásný výtvor žaludku nepatrného tvorečka figuroval v pohádkách jako zhmotnělé slzy mořských panen či princezen... perla prostě není a nikdy nebude obyčejná. Za dávných časů se jimi platilo, perly zdobily nejednu korunu, vznešené hrdlo či se vyjímaly v prstenu nějakého urozeného vladaře. 

Perla pomůže při reprodukčních problémech, problémech s kůží nebo se žlučníkem

perlyModerní doba se naučila tak jako vše vyrábět i perly umělé či „kultivované“, kdy se tělísko do ústřice vloží... (brrrr, chudák ústřice!). Tyto pak mohou sice být na pohled pěkné, ovšem z mého pohledu nemají žádné kouzlo, ba co víc, perla z technicky podvedené ústřice by mi přišla spíš šperkem negativním. Oproti tomu přírodní perly jsou velice vzácné a nejcennější jsou ty mořské. Perly na emoční rovině vytvářejí spojení mezi rytmy našeho těla a přirozenými cykly měsíce a ročních období. Pomáhají při vyhoření nebo nadměrnému stresu a zabraňují opakování těchto stavů. Na fyzické rovině pak působí blahodárně na kůži, při nevolnosti, žlučníkových záchvatech, při nerovnováze tekutin, při nadýmání, při problémech hormonálního charakteru, plodnosti, ženských reprodukčních problémech  i při potížích se sexualitou. Také jemné ošetřuje měkké orgány, tkáně, výrůstky a tumory všech druhů. 

Perly jsou buďto sladkovodní, nebo mořské - oboje jsou po staletí oblíbeným druhem ozdob všeho druhu, z barev pak tradiční bílé, šedé, světle krémové, růžové/broskvové, modré, černé a měňavé. 

Perly podle Cassandry Eastonové bílé čarodějky, která má s kameny blízké vztahy, představují celistvost, zejména ty bílé nebo krémové. V domově podporují tradici, obzvláště jako náhrdelník. Z hlediska magického významu, když stáhneme rozbité perly ze šňůrky, přeruší se psychologický vliv destruktivní nebo dominantní osoby ve vašem životě. Perly navlékněte jiným způsobem, třeba přidejte nové, aby se posílila vaše vlastní identita.

Perla a její duchovní význam

V nedávné době jste možná zvažovali mnoho nepříliš slibných nabídek, ale nevzdávejte to, protože ta pravá příležitost je blízko. Obklopuje tě štěstěna 

Nad perlou a její zvláštní krásou jsem přemýšlela od chvíle, kdy jsem sestavovala kameny pro zrozence ryb. Život je neskutečný, nedávno jsem byla u kamarádky, kde jsem si nechala kolo, a když jsem si ho vyzvedávala, byl mezi rámy  kola pytlíček a v něm dvouřadý náhrdelník, asi po babičce s perlami, který jsem u ní nedávno obdivovala a o kterém říkala, že ho nenosí. Nyní, když píšu tyto řádky,  už tomu všemu rozumím. :-)

Reklama