„Jdi ke kuchyňskému oknu, podívej se za druhý květináč. Co stojíš ? Běž !“Právě takový vzkaz našla čtenářka Darjin...

Co byste dělala, kdybyste dostala takový vzkaz? Darjin šla a...


Dobrý den!

dnes bych moc ráda napsala o nejmilejší „lístečkové“ zprávě.

Dlouhá léta mám kamarádku z dob studií, se kterou se sice nijak často nevídáme, i když bydlíme ve stejném městě, píšeme si ale klasické ručně psané dopisy už dlouhých dvacet pět let. Spousta lidí nad takovým počínáním kroutí hlavou, protože by samozřejmě bylo rychlejší a levnější sednout si k počítači a napsat pár řádků elektronicky. Uznávám, že sice ano, ale napsat dopis má v sobě úplně jiné kouzlo než ťukání do klávesnice. Tuto naši tradici nevymýtily ani počítače.

Jednoho dne jsme si s kamarádkou Petrou domluvily setkání u nás doma. U voňavé kávy jsme probraly novinky ze života, které se nevešly do dopisů, ale i zavzpomínaly na krásná studentská léta. Měly jsme radost, že se po čase zase vidíme osobně, bylo to příjemně strávené dopoledne.

Nastal večer a mě při úklidu kuchyně upoutal jeden z mnoha lístečků na lednici, byl totiž napsaný jiným písmem než obvykle. Chvíli jsem na něho koukala se zatajený dechem. Nemusela jsem nijak dlouho studovat rukopis, okamžitě jsem poznala písmo své kamarádky. Jen jsem nechápala, kde se tam takový lístek vůbec vzal... Sundala jsem z papírku velkou magnetku ve tvaru medvěda a objevil se text : „Jdi ke kuchyňskému oknu, podívej se za druhý květináč. Co stojíš ? Běž !“.

A tak jsem se vydala prozkoumat okenní parapet s pokojovými kytičkami v květináčích. Za druhým květináčem jsem objevila schovanou mléčnou čokoládku ve zvláštním obalu, něco takového jsem v originále ještě nikdy neviděla. Na přední straně přes obrázek kytice z kopretin bylo vytištěno „Pro tebe“, na zadní straně pak bílé okénko s ručně vepsaným textem : „... pro hezkou chvilku u kafíčka. Petra“

V té chvíli mě zaplavila vlna radosti, ale i slzičky dojetí. Bylo to milé překvapení, za kterým se skrývala má úžasná kamarádka a jeden obyčejně neobyčejný vzkaz na lístečku.

Krásně prožitý den všem přeje,
Dajrin

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

  • Necháváte si vzkazy na lístcích?
  • Zažila jste takový způsob komunikace?
  • Jaký nejzajímavější či nejvtipnější vzkaz jste takto dostala?
  • Myslíte, že mobily vytlačily „lístečkování“?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte na e-amilovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 22.1.2013 do 14.30 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, který dostane jedna z přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát bonboniéra Milka tender Wishes a stylový diář na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama