Takže, jednou pro vždy: Záchod, WC, toaleta, ona místnůstka, 00 nebo jak chcete, je výsostné království mužů! Ti jediní mají právo zde hodiny trůnit a panovat, a tedy také rozhodovat o tom, zda bude poklop a prkénko nahoře, či dole.

Do redakce dorazil opět otevřený dopis z nechvalně známého Šovinistického hnutí Čech a Moravy. Tentokrát reaguje na článek redaktorky Alexandry Stuškové: Dej ten poklop od záchodu dolů! Dopis je adresovaný sice jí, ale protože se týká v závěru všech žen, rozhodli jsme se ho přetisknout.


toilettePaní redaktorko (záměrně vynechávám slovo vážená)!

Po přečtení vašeho článku o deklech na záchodě jsem se zděsil! Nehodlám se zde vyjadřovat k samotnému obsahu a formě článku, protože největší škodu spatřuji za ním. Madam, žádám vás tímto, abyste se nesnažila vhníst do hlav lidí dezinformace o rozhodovacích právech nad jednotlivými částmi domácnosti. Přírodní zákony nám daly do vínku jisté schopnosti a předurčení, díky nimž je muž svrchovaným vládcem, a tedy z nich vyplývá, že i záchod, WC, toaleta, ona místnůstka, 00 nebo jak chcete, je výsostné království mužů!

Proto žádám vás a vašeho šéfredaktora (to je ale překvapení, že jde o muže, že?), abyste článek z magazínu vymazali, nebo alespoň uveřejnil tento můj dopis, který uvádí vše na pravou míru.

Muži mají právo dělat si na záchodě, stejně jako kdekoli jinde ve své domácnosti, co chtějí. Ženy mají povinnost po svých pánech uklízet, proto pokud se jim nelíbí, že je dekl na záchodě zdvihnutý, ať si ho sundávají samy a samy si pak nesou následky, které z takového opatření mohou plynout: Jmenujme například rodinné hádky či nepříjemné pozůstatky nehod při návratu z pohostinství, kdy automaticky očekáváte, že je dekl záchodu otevřený. Tím, že dáváte prkýnko a dekl dolů, si jen zbytečně přiděláváte práci a nám mužům nervy.

Ani se stínem jakékoli úcty váš omylem čtenář,
Ing. Jaroslav Petr
Místopředseda Šovinistického hnutí Čech a Moravy


Článek jsme se rozhodli v magazínu ponechat a zveřejnit dopis pana inženýra (jak již píšeme výše), abyste se k němu mohly, milé čtenářky, vyjádřit. K dopisu uveřejňujeme také reakci kolegyně Saši Stuškové...


Pane inženýre (záměrně vynechávám slovo vážený)!

Ženy mají povinnost po svých pánech uklízet???

V tom případě budu nucena požádat šéfredaktora Radka Kříže o uvolnění ze zaměstnání, neboť musím zůstat doma, oblečená do čepečku a zástěrky, v rychlosti se budu muset naučit vyšívat, šít a háčkovat. Pokud možno i drát peří. Poté zamísím na těsto, uvařím oběd, vyšůruju celý byt, urovnám květiny ve váze a v pozici věrného psa počkám s vyplazeným jazykem na pána domu.

Nachystám papučky a domino a stanu se vzornou ženou v domácnosti, slepičkou, která bude po manželovi nejen dávat dolů prkýnko a dekl, ale samozřejmě mu i utírat zadeček.

A vás žádám, zda byste mi pomohl odstranit z domácnosti pračku, neb se vracím k valše, a jestli byste náhodou nechtěl z přátelství úplně nová kamna s elektrickou troubou, neboť za chvíli mi přijde pecař postavit pec.

Omlouvám se všem pánům tvorstva za svůj prohřešek, a nejvíce tobě, můj muži, bouchni si pořádně do stolu, a když to prkýnko tou ránou samo nespadne, samozřejmě všeho zanechám a poběžím ho dát dolů.

A večer pozveme pana inženýra Petra na mariáš a já vám budu zapalovat doutníčky a nalévat štamprličky, to vše v nové, vyžehlené zástěrce. Žádné nahoře bez, jen kotníčky ukážu, to když se budu ohýbat, abych po vás ten záchodový dekl s prkýnkem dala dolů. :-)

S pozdravem,
napravená ženuška Sašenka a její kamarádky Dobromila a Boženka

Šovinistický koutek...

Feministický koutek...

Reklama