Pořízení si ať už jakéhokoliv domácího mazlíčka je velmi zásadním krokem. Někteří z nás si své domácí miláčky pořizují od chovatelů, jiní si pro ně bez problémů zajdou do útulku. Jak jste na tom vy? Pořídili byste si psa či jiné zvíře z útulku, nebo jste proti?

„Chtěla bych si pořídit pejska, ale stále váhám, jestli si ho mám vzít z útulku,“ sdělila mi dnes kamarádka, která intenzivně přemýšlí nad tím, že svůj život obohatí přítomností čtyřnohého kamaráda. Bez váhání jsem jí odpověděla, že v tom nevidím problém, ba naopak.
„Víš, já ale nevím, jestli bych si dokázala vzít zvíře, u kterého neznám jeho původu a které si možná prošlo týráním a bůhví čím ještě. Když jsem se na nějakého případného společníka jela do útulku podívat, byla jsem nadšená, a dokonce mám už svého favorita, ale pořád se bojím. Už to není štěně, a co když má špatné návyky? Jak se říká, starého psa novým kouskům nenaučíš…“

ssss

Její zaváhání mě tedy přivedlo na myšlenku, vzít či nevzít? Vidíte v osvojení si domácího mazlíčka z této instituce problém?

Čtěte také:

Reklama