Minulý týden vás má přítelkyně žijící ve slunné Kalifornii, Barbora Ramirez, zavedla do svého nejoblíbenějšího města Calistoga, nádherné vinné oblasti, kam vyráží, chce-li uniknout sanfranciskému shonu. A i dnes budeme ve společných toulkách s Barborou pokračovat!

csdc

Zdravím vás opět ze své domoviny, San Francisca, dnes se společně vydáme do dalších vinných oblastí – Napa a Santa Rosa, které rozhodně stojí za vidění!

Santa Rosa

Je dalším krásným městečkem, které rozhodně stojí za vidění! Nachází se asi tři hodiny severně od San Francisca a je zcela předurčeno pro romantický víkend daleko od hluku a shonu města!

fwewe¨

Vintners Inn Santa Rosa - rozkošný penzion umístěný přímo na vinicích, kde můžete trávit večer ve venkovní vířivce a ráno u lahodné domácí snídaně.

Něco málo z historie

Kalifornská vinařská oblast, jak je známá nyní, se vyvinula z krajiny osídlené původním obyvatelstvem – tedy indiánskými kmeny. Evropané objevili plodnost této krajiny během kolonizace a krom jiného zde začali pěstovat víno.

ewqed

K ochutnávce vín patří i ochutnávka dobrého jídla!

Kulinářský ráj

Kalifornská vinařská oblast je v dnešní době nejvyhledávanějším místem pro romantické dovolené, svatby či líbánky. Tato oblast je navíc známá jako kulinářský ráj. Nabízí se návštěva restaurací, kde vaří slavní šéfkuchaři (z oblíbených reality show), ochutnávky sýrů, místního olivového oleje, domácího pesta, či lahodných dezertů.

Napa - nejznámější kalifornské vinné město

Naposledy jsem zde byla se svým manželem, tehdy ještě přítelem, slavit sedmileté výročí našeho vztahu. Moc jsme si užili pohodovou atmosféru, vřele tedy doporučujeme!

ssaa

Vzhůru do nebes!

Možností, jak v tomto městě strávit svůj volný čas, je nepřeberné množství! Můžete se například vydat na let balonem, zajezdit si na koni či poklidně posedět u skleničky vína.

sa

Mětečko Napa leží na břehu stejnojmenné řeky, která protéká celou vinařskou oblastí. Při procházkách Napou narazíte na luxusní bary, krásně upravené záhonky a pouliční umělce.

Vyrazíte-li zkrátka do těchto míst, nemůžete být zklamáni! Potkáme se? Prostřednictvím mého dalšího cestopisu zcela jistě, těším se, Vaše Barbora.

Čtete také:

Reklama