Kovbojské boty neboli koně jsou boty pro odvážné holky. Ale ono by to také ani jinak nešlo. Kovbojové totiž odvážní být musí! Jsou to boty pro ty z vás, které se nebojí vykročit z davu a obout boty, které budí pozornost. Pro ty, které se nebojí posunout svůj styl o trochu dál, anebo maličko jiným směrem. A nakonec i pro ty, co si rády hrají a mixují, vědí, že móda je hlavně zábava a hra.

Koně, ať už zvolíte ty kotníkové, anebo vyšší, do půlky lýtek, jsou opravdu odvážná záležitost a poznámkám od necitů a neznalců typu „kde máš koně“ nebo „přejela si z Divokého západu“, se asi nevyhnete, ale to vůbec nevadí! Koně jsou super šik, trochu retro, boty, které vám opticky protáhnou postavu, díky typickému kovbojskému podpatku budete o pár centimetrů vyšší, a navíc se tyto botky parádně hodí jak ke kalhotám, tak i k šatům nebo sukni. A na své si klidně přijdou i milovnice romantického oblékání.

Jak nosit kovbojské boty?

Ta nejdůležitější rada je: s odvahou a nic „nepřepísknout“!

 • Pokud si obujete koně, není to znamení, že si musíte hned obléknout kompletní kovbojský outfit. Naopak.
 • Koně jsou natolik výrazný kousek, že se k němu i tak chovejte a zbytek outfitu nechte minimalistický a vcelku jednoduchý.
 • Ke koženým kovbojským botám se skvěle hodí denim nebo právě kůže. Zvolíte-li například skinny jeans, nebojte se ohrnout si nohavice a nechte vykouknout kotníky.
 • Až začne typicky jarní počasí a budou teploty alespoň na holé nožky, vsaďte na kombinaci cowboy boots, volnějších šatů v midi délce a s květinovým potiskem, hrubé pleteniny a třeba i kožené nebo džínové bundy.
 • Tyto boty se také skvěle hodí k večernímu outfitu. Zkombinujte s nimi třeba úzké kalhoty s potiskem a volnou blůzu. Sexy, šik a žádná nuda.
 • Zkuste také předjarní outfit v podobě midi sukně, huňatého svetru a vyšším koním.
 • Baví nás také spojení kovbojských bot a bílých džín s roztřepenými konci. K takovému kombu se vůbec nemusíte bát obléknout třeba i modrou džínovou košili.  
  cow1.jpg
  cow2.jpg


Také si přečtěte:

Reklama