Samozřejmě můžete volit cestu nejsnazší a v pátek na cestě z práce zaběhnout vše koupit. Jistě ještě seženete vzrostlé ozdobené osení v květináči s motivy Velikonoc a  pomlázky budou ke koupi na každém rohu. Ve vašem obchodě mazanec mezi regály také jistě ještě najdete a malovaná vajíčka jsou z obchodu mnohdy hezčí.

Ale co si budeme povídat, není to ono…

 

Jak tedy připravit Velikonoce podomácku?

 

Kupte osení

To jistě musíte udělat nejdříve. Prodávají ho teď v každém květinářství i s návodem pro neznalé.

Vypěstovat jarní zelenkavou trávu není ale vůbec nic těžkého.

Setbu byste měli provádět 7–10 dnů před velikonočními svátky, aby byla hezky svěží.

Do květináče nasypte zeminu asi 2 cm pod okraj, posypte vrstvou osení a znovu přikryjte vrstvou zeminy. Povrch osázeného květináče trochu přitiskněte a zalijte. Za několik dní začnou semínka rašit. Osení je potřeba pravidelně zalévat.

Takto vzrostlé osení můžete ozdobit různobarevnými vajíčky nebo můžete do květináče zapíchat jako dekoraci vyfouknutá vejce na špejli a ozdobit barevnými stuhami.

 

Kouzelná pomlázka

Otestujte letos svého partnera a optejte se ho, zda vůbec umí vyrobit pomlázku.
Možná se v něm něco vzedme a prokáže vám tu laskavost. Pokud se pomlázka podaří, bude z ní mít radost hlavně manžel, ale k práci může vzít i děti. Takto se vám uvolní ruce a děti se něco přiučí. Nakonec podomácku vyrobená pomlázka má své kouzlo…

 

Kraslice

Jsme u toho základního, co snad i největší škarohlíd považuje za základní doplněk Velikonoc.
Jestli nemáte děti anebo jsou již ve věku, kdy nad nějakým malováním vajec ohrnují nos, pokuste se o malování kraslic pomocí vosku. Je to činnost uklidňující a po ponoření vajec do barev se vždy dostaví radost nad vykonaným dílem. (
Různé typy malování vajec najdete ZDE a jak na vyškrabávané vejce se dozvíte ZDE

Pokud máte děti ve správném věku a berou malování vajec jako vrchol zábavy a prostředek k těšení se na zajíčka, jistě je přivolejte na pomoc. Sama jsem to vyzkoušela vloni a vznikla tak vajíčka nezvyklá, ale hodnotná. Nechala jsem dceři volnou ruku, a tak jsme měli na vejcích obličeje, trpaslíky, kytičky a na jednom dokonce rybu. Ale o to přeci nešlo, tak nádherná malovaná vejce nikdo z mé rodiny ještě neviděl…

 

Mazanec a beránek

Ne nadarmo se říká, že vůně na nás velice působí. Když byt provoníme čerstvým domácím mazancem, možná si vzpomeneme na své dětství, kdy nám pekla maminka nebo babička. Vyzkoušené recepty najdete na stránkách Žena-in.cz již dnes a po celý týden budou přibývat další.

 

Velikonoční stůl

I velikonoční stůl má své symboly, mezi kterými vévodí jarní motivy.
Velmi hezké je sladit vše do pastelových tónů, například zelené, žluté, oranžové a modré.

Hezky bude např. vypadat ubrus a prostírání v zelené barvě v kombinaci se žlutou, ale i kombinace žluté s modrou nebo modré se zelenou, žluté s oranžovou, všechny tyto barvy se budou v kuchyni hezky vyjímat.

 

Na stole by potom neměla chybět pomlázka, velikonoční mazanec či beránek a různá kuřátka a různobarevné kraslice, veselí zajíčci, slepičky, beránci, pomlázky a jarní květiny. Zkrátka, velikonoční tabule, jak má být. A nejen tabule, vyzdobit si můžete celý byt.

 

Nezapomeňte na jarní květiny

Tulipány a narcisy by rozhodně neměly o Velikonocích chybět.
Osobně mám tyto květiny vůbec ze všech nejraději, jelikož nejen že jsou originální a nádherné, ještě navozují jarní náladu. A vše, co jaro připomíná, je pro mě optimistické a dodává mi energii.

Něco podobného také navodí větvičky zlatého deště nebo třešně. Když se dají včas do vody, o Velikonocích pustí květy a nádhery je kopec…

 

Rozkvetlé Velikonoce všem čtenářkách přeje redakce!

Reklama