Nejen o sobě píše naše další čtenářka, glady. Ta popisuje i peripetie s vlasy své kamarádky, když onemocněla vážnou chorobou. Ale dopadlo to dobře.

Tak to mě moc těší, že to skončilo šťastně. A je to pravda, jsou to jenom vlasy...


Já osobně jsem si prošla několika proměnami účesů i barevných odstínů svých vlasů.

Jako mladé děvče jsem nosila vlasy dlouhé, měla jsem je až pod pás. Je pravda, že jsem si na nich hodně zakládala. Při nástupu puberty mně popadl amok a já se nechala ostříhat nakrátko. Doma z toho byli všichni v šoku a já jsem tuto hurá akci obrečela. Ale zvykla jsem si a k dlouhým vlasům jsem se už nikdy nevrátila. Nosila jsem polodlouhé, asi tak po ramena. Teď je nosím kratší. Vzhledem k nastupujícím šedinám si je nechávám pravidelně barvit. I bez šedin se mi moje barva vlasů stejně nelíbila. A tak nosím od středně hnědé přes kaštanovou až po rezavou, prostě podle nálady a taky ročního období. Protože jsou moje vlasy normálně úplně rovné a neupravitelné, dvakrát do roka si dávám slabou trvalou. Takže po nutných úpravách jsem se svými vlasy docela spokojena. V podstatě všechny, které nejsme spokojeny se svými vlasy si vždycky můžeme pomoci a dopřát si požadovanou úpravu u kadeřníka.

Byla jsem svědkem ale mnohem horší situace a proměny. Moje kolegyně měla polodlouhé vlasy a od mládí toužila po vlasech dlouhých. Byla rozhodnuta si vlasy nechat prodloužit, v dnešní době to není žádný problém. Její plány však překazila zákeřná rakovina. Po prvních chemoterapiích ji začaly vlasy vypadávat a tak se nechala ostříhat nakrátko. Ani u toho nezůstalo a o vlasy přišla úplně. Nejdřív nosila šátek, ale paruce stejně neušla. Naštěstí i paruky jsou v dnešní době velmi kvalitní a ona si vybrala hodně podobnou svým pravým vlasům. Slušelo jí to a kdo nevěděl jakou nemocí trpí, nepoznal ani, že má paruku. Naštěstí léčba dopadla dobře a i ty vlasy ji postupně dorůstaly. Nakonec si splnila i svůj sen a vlasy si nechala prodloužit. Moc jí to sluší a teď už se smíchem vzpomínáme na dobu, kdy byla holohlavá. Kéž by všichni nemocní zažili takový happy-end.

Takže milé ženy-in, i když se nám naše vlasy nelíbí na sto procent, buďme rády, že je máme, vždycky se dají vylepšit.

glady

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Nejšílenější vlasová proměna

  • Zažila jste takovou?
  • Líbila se vám?
  • Co na to okolí?
  • Šlo o domácí experiment?
  • Vynadala jste kadeřnici?
  • Probrečela jste noc do polštáře?
  • Musela jste si pořídit paruku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá super kosmetiku - parfém Lady Avebury, čerstvou novinku od Oriflame, k tomu krémový deodorant od Garnier a jako bonus třpytivé stíny Sephora:

cena

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PROMĚNA. Předem děkuju a těším se na první den strávený s vámi, milé čtenářky!

Reklama