Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Evaspiel. Proč nad homosexualitou vždy ohrnovala nos a zda se její názor změnil, to si přečtěte v této novince...

Povídáme si o gayích a lesbičkách. Níže si přečtěte příběh čtenářky Evyspiel, která neměla k homosexualitě nikdy zvlášť kladný vztah...


Dobré ránko,
toto téma je poněkud zvláštní i pro mě. Vždycky jsem patřila k těm, co nad homosexuálama ohrnovala nos. Přijde mi poněkud divné, jak jdu po ulici, a dva chlapi se drží za ruku. Nebo v metru, kdy dva čtyřicátníci hrkali jako hrdličky. Trošku nechutné, když je vidíte na veřejnosti se líbat. Ale vždycky si řeknu: „No co, hlavně, že se mají rádi a jsou šťastní.“ No, ale stejně mi to je proti srsti.
Odsuzovat to, ale nemůžu, jsou to normální lidi se srdcem a duší.
Na prvním stupni základní školy se mnou do třídy chodila jedna holka. Byla poněkud zvláštní, oblíkala se jako kluk a na focení třídní fotky přišla v kalhotách, zatímco ostatní holky měli šatičky. Na druhém stupni, jsme se víc skamarádili a v osmé a deváté třídě jsme spolu seděli v lavici. Ve třídě nás bylo holek málo a já se vždycky víc bavila s kluky a s ní, než s holkami. Pořád byla taková zvláštní, kluky hravě přemohla v páce a fotbal hrála lépe, než oni. Ale na konci deváté třídy si našla kluka, takže už mi tak zvláštní nepřišla.
Potom jsme se rozhodovali, kde půjdem na střední školu. Já se rozhodla pro Veřejnosprávní činnost a ona, že tam půjde se mnou. Skoro neudělala přijímačky, protože se hůř učila než já. Vždy jsem ji musela v písemkách pomáhat. Ale nakonec se tam dostala. A opět jsme byli v jedné třídě. Tak jsme zase seděli spolu. Seděli jsme spolu celé 4 roky. Vždycky jsem si myslela, že to je má kamarádka, zažívaly jsme spolu tolik legrace, ale přišlo mi, že za mnou přišla jen, když něco potřebovala. Dárky na narozeniny a na Vánoce jsme si nedávali. O prázdninách se ani neozvala, a když jsme po prázdninách přišli do školy, tak s ostatníma holkama se objímala, jak je ráda, že je vidí a mě řekla, jen čau. Bylo to takové zvláštní, až mi to bylo líto. Připadala jsem si, že jsem ji dobrá, jen u prověrek, kdy jsem ji pomáhala a se sešitama, které jsem si psala a ona si je jen ofotila. Vždycky jsem ale stála za ní. Když jsme byli na školním výletě, tak se tam ještě s jednou holkou tak ožraly a pak se prý líbaly. Neviděla jsem to a tak jsem tomu nechtěla věřit. Pak tvrdila, že je bisexuálka, nevěděla jsem pořádně co to je, tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Potom když jsme byli ve čtvrťáku, začala se víc bavit s jednou třeťačkou. Každou přestávku za ni chodila, říkala ji medvídku, pusinko, čumáčku ..., a to mi už přišlo trošku divné. Ale nechtěla jsem připustit, že by byla lesba. Potom ji jedna spolužačka od té třeťačky začala nadávat do lesby. A ta má kamarádka, jakoby ji přeskočilo tak začala ji nadávat a vyhrožovat, že si na ni počká před školou a vrazila ji facku, že prý není žádná lesba.... No nevěděla jsem, co si o tom mám myslet, říká se přece, že za pravdu se každý bije. Po střední škole, jsme na sebe ještě natrefili na pracáku, ale jinak ji mám jen v přátelích na facebooku. A teď, když se tak dívám na její aktové fotky s přítelkyní, tak opravdu musím přiznat, že je lesba. Nyní má s přítelkyni společný byt a je asi šťastná.
No když se na to tak dívám zpětně, tak možná, kdybych si to připustila dřív a neodsuzovala bych to tak, tak bych se ji mohla víc přiblížit a mohly jsme být lepší kamarádky. Přeci jen jsme spolu strávili tolik času ve škole a stejně jsme si byly tak vzdálené.
Ale už vím, proč se ke mně chovala, jak se chovala. Asi jsem nebyla její typ :D

Evaspiel

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

  • Máte kamaráda gaye nebo kamarádku lesbičku?
  • Jak jste se s nimi seznámily a máte s nimi nějakou zajímavou historku?

Své příspěvky na toto téma mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Rozsah příspěvků: Maximální délka není stanovena, minimální je alespoň jako tento odstavec textu. Redakce si vyhrazuje právo, příspěvek neuveřejnit. Chcete-li mít šanci na získání dárku: knížka básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči, pošlete svůj příspěvek nejpozději tak, aby v redakční poště přistál 12. 1. 2012 do 15.00 hodin.

aspirezagorova

Reklama