Jitka se záměrně vyhýbala návštěvě optiky, protože se bála toho, že jí žádné brýle nebudou slušet a budou jí překážet. Nakonec ji známá přemluvila, ať brýle zajdou vybrat spolu, že to spojí s návštěvou kavárny. Návštěvu optiky holky pojaly jako shopping party v módním butiku s cílem odnést si nějaký úlovek. A protože v OpticLabu mají největší nabídku brýlí luxusních značek, zamířily právě tam.

649d7ed42a066obrazek.png

Žádný jiný prvek outfitu se nestane součástí našeho obličeje tak jako brýle. Jitka si toho byla vědoma – pracovala řadu let jako inzertní manažerka v módních a lifestylových časopisech, takže měla blízko k módě a designu. „Celý život jsem doufala, že nebudu muset nosit dioptrické brýle. Jenže číst knížku nebo informace na obalech pro mě začalo být nesmírně obtížné,“ svěřuje se Jitka a dodává: „Nevěřila bych, že mi budou nějaké brýle tak slušet. Vyzkoušela jsem si řadu krásných obrub různých značek – Armani, Dior, Gucci, Dolce&Gabana. Nakonec jsem si vybrala elegantní model Tommy Hilfiger, který neuvěřitelně sedí jak mému tvaru obličeje, tak pleti. Už si ani nemusím dávat stíny, abych zvýraznila barvu svých očí.“

Jak taková návštěva s měřením zraku probíhá?

Výběr brýlí může být zábava

64a2f19cdd370obrazek.png

Při výběru brýlí je třeba se zaměřit na tvar obličeje, protože tvar rámu výrazně ovlivní celkový vzhled. Brýle by měly zvýraznit a podtrhnout rysy obličeje, aniž by je přehlušily. Optometrista většinou navrhne vyzkoušet brýlové obruby podle naměřených dioptrií kvůli tloušťce skel. Jitce stačí slabá korekce zraku, mohla si tedy vybírat ze všech typů brýlových obrub – tenkých kovových, plastových i kombinovaných. I když se člověk při výběru brýlí řídí hlavně svým pocitem, hodí se přizvat odborníka. Ten posoudí, jestli brýle dobře sedí na nose, jestli nejsou vůči obličeji moc široké, nebo malé. „Snažíme se, abychom proces výběru brýlí co nejvíc zpříjemnili a zákazník se u nás cítil uvolněně. Díky tomu mu lépe porozumíme a dozvíme se, jak tráví volný čas a v čem by ho konkrétní brýle mohly omezovat. Fungujeme trochu jako módní a styloví poradci. Někomu víc sedí výrazné rámy, někomu sluší jemné linie,“ vysvětluje optometristka Alice Burianová.

649d7f3a5eab1obrazek.png

Modrá je pro blondýnky dobrá

Jitka má jemné rysy, modrošedé oči a jako letní typ dává správně přednost stříbrným šperkům a oblečení v chladných pastelových barvách. To všechno je dobrým vodítkem pro volbu barvy brýlí. Ze třech favoritů se Jitka rozhodla pro elegantní model s očnicemi v blankytně modré barvě, který rozzáří její oči. „Tyto brýle jsou pro Jitku dokonalé jak tvarem, tak barvou a stylem,“ říká optometristka Alice Burianová a vysvětluje: „Luxusní módní značky uvádějí na trh každý rok nové modely, bohužel ne ve všech barevných odstínech. Může se vám tedy stát, že budete spokojeni s tvarem obrub, ale ne jejich barvou. Dnes je dá jednoduše zjistit, jestli daný model je dostupný také v jiné barevné variantě.“

649d7ffbc215fobrazek.png

Elegance do divadla, sportovní strohost do kanceláře
A protože Jitka potřebovala jak brýle na dálku, tak na blízko, vybrala si v OpticLabu ještě druhé brýle – taky od značky Hilfiger. „Do divadla budu nosit ten elegantnější model, v kanceláři nebo na čtení využiju brýle s odolnými obrubami ve středně modré barvě. Jsem z obou značkových kousků nadšená. Byla to celkově velmi příjemná zkušenost,“ shrnuje své zážitky Jitka.

649d616f8cdf2obrazek.png

Více inspirace najdete na stránkách www.opticlab.cz
649d8019662adobrazek.png