píše v úvodu svého příspěvku čenářka s nickem knizkova8. Co myslíte, splnila si svůj sen? To vám přece nemůžu prozradit. Přečtěte si raději její příspěvek

Vždycky jsem měla raději kočky a koně než třeba psy. Na koních jsem jako dítě jezdila a bylo mi jasné, že domů ho nechci.

Ale vždycky jsem chtěla nějakou neobvyklou kočku. Měly jsme doma skoro pořád nějakého toho Mourka.Jednou nám dokonce“ kocourek“, kterému jsme říkali Macek porodil uprostřed kuchyně koťata. S kočkami byla vždycky zábava, ale nikdy nebyly moje.Když jsem se vdala, pořídili jsme si s mužem kočku č.1 byla to krásná tříbarevná micka.

Jenže tahle nevděčnice s narozením naší první dcery emigrovala do místního uzenářství.Kočku č.2 jsem dostala od otce a mám jí dodnes, jmenuje se Káča a je to černá kočka domácí. Bydlí na půdě ale přes den je často se mnou doma ,je jí už 9 let, tak jí nevyháním a ona je čistotná.

Ale pořád ve mně byla touha po kočce s velkým K. Líbí se mi Britská, ale jsou to zarputilci, krásná je i Bengálská, ale jaksi nad naše možnosti a přece jen je to zvířátko pořádně divoké.

Moc bych bývala chtěla Norskou lesní, ale museli bychom jí postavit výběh, a jelikož za prvé nebydlíme ve svém a za druhé vlastníme Bernardýna s klasickým jménem Bohouš, bylo jasné, že ta to být nemůže.

Když se blířily mé 30. narozeniny, muž mi řekl, vyber si kočku do 10 tisíc a já Ti ji koupím, vzhledem k tomu, že je muž velice spořivý , tak mi tím vyrazil dech.

Nakonec to vyhrála Mainská mývalí kočka. Původně jsme měli mít kocourka jménem Danny, ale po prvním očkování bohužel zemřel, tenkrát se zkoušela nová vakcína a dost chovatelů přišlo o koťata. Nakonec mám krásnou kočičku této rasy Jemnuje se Fantasy, ale doma jí říkáme Fany. Protože chovatelka je normálně myslící člověk, na mazlících nevydělává. Ona totiž Mainka do chovu stojí 20 tisíc a na mazlíka 10, ale tato paní je na mazla

fany

Fanynce budou v únoru 2 roky a je to miláček rodiny. Je to veliké plemeno a poměrně dost chlupaté. Fany váží přes 6kg a měří skoro metr na délku.

fany

Svoje místečko si našla na okně do ulice a vzhledem k tomu, že máme okna nízko u chodníku, jsme atrakcí pro místní děti.

Nejvtipnější hláška byla od kluků ve věku ca 12-13 let. Fany spala na okně a chlapci jdoucí okolo ze školy, prohlásili jé chcíplej RYS. Přiznám se, že jsem se málem počurala smíchy. Asi chudáci nikdy nebyli v ZOO.

Je s ní spousta zábavy je to totiž lezec a skokan. A taky se umí perfektně schovávat. Ale hlavně miluje naše dvě děti. Akorát chudinka netuší, že za 2 měsíce nám do rodiny přibude spousta křiku, snad se nám nezblázní. Emigrovat nemůže, protože jí ven nepouštím se svojí povahou, by střet se psem nepřežila, nebo by jí někdo ukradl.

A až jednou odejde do kočičího nebe chtěla bych Ragdolla

Knizkova8

Milá knizkova8, tak pokud bych někdy chtěla kočku, tak by to asi byla tahle rasa. Líbí se mi, že je tak velká a vypadá jako divoká kočka. Nebo jako malý rys? A to jsem prosím v ZOO už byla. Několikrát

Reklama