Další příspěvek na dnešní téma je od čtenářky s nickem Tora Tora Tora. Jako vždy je velmi vtipný a stojí za přečtení. Děkujeme.

Tedy dneska jeden na ženě in nevyjde s jedním balíčkem kapesníků. Ano, maminky jsou úžasné už jenom proto, že bez nich bychom tu nebyly. Vztah s maminkou je vždy výjimečný. Ale pánové, to neznamená, že by vám měla ještě ve třiceti prát trenky a líbat před spaním na čelíčko.

Určitě nás vždy bezmezně milovala a chránila. Tehdy jsem to tak nevnímala, ale z dílčích událostí a útržků vzpomínek vím, že to tak bylo. Například, když se táta jednou vrátil z hub. Nějak moc nerostly, a tak táta sbíral i druhy, pro které by se jindy nesehnul. Prý si dáme k večeři smaženici. Ty barvy holubinek se mamce zdály podezřelé, táta oponoval, že je jako kluk sbíral vždy a ať je tam klidně dá. Táta začal krájet houby, maminka plakala v kuchyni. K večeři nám namazala chleba s paštikou. Táta demonstrativně snědl všechnu smaženici. Přežil...

Jednou mamka musela do nemocnice a tatík nás hlídal. Rozhodl se, že nás unaví celodenním pochodem. Prošli jsme lesy, o kterých jsem do té chvíle netušila, že se tam dá dojít pěšky. V poledne jsme rozdělali ohýnek a na něm táta v ešusu osmažil konzervu lunchmeatu. To nám tak strašně zachutnalo, že když se mamka vrátila domů, řekli jsme jí, že táta vaří líp. Její skvělou  domácí kuchyni jsme zaprodali za plechovku vepřového odpadu. Tato moudrá žena nás nezatratila ani neutratila.

Nikdy nezapomenu, jak trefně uměla usadit soudružky učitelky, když žalovaly. To mě fascinovalo, zkusila jsem to v pěti letech též. Uklizečka ze školky se mnou nemluví dodnes. Navíc měla vždy obrovskou knihovnu našlapanou perlami literatury. V době kdy většina učitelského sboru četla jen Babičku a Jak se kalila ocel. Knihovnu má dodnes, jen o trochu větší a našlapanější. Knihy miluje.

Už je z ní čtyřnásobná babička. Když ji pozoruji s vnoučaty, dává mi to odpovědi na můj vztah s ní. Stejně jako ona rekapituluje svůj vztah ke svým dětem.

 Válečné sekery v minulosti vyhrabané jsme dávno zakopaly. Teď si obě jen tak užíváme jedna druhou.

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za vtipné zpestření dnešního tématu. Vím, že mnohé příspěvky jsou spíš vzpomínkové a dojemné, ale zkusme zamáčknout slzu a vzpomenout si na nějakou humornou příhodu.

Máte také nějakou veselou historku na dnešní téma? Má vaše maminka smysl pro humor? Dokáže se povznést nad všední starosti a obrátit je v žert? Vzpomeňte si, kdy jste se spolu naposledy od srdce zasmály? Vyprávíte jí o svých lumpárnách, které jste tropily v dětství?

Napište nám, dnešní maminkovské téma ještě nekončí.

redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama