O víkendu jsme zažili tropické teploty a budou trvat nejméně do čtvrtka. Možná se chystáte na dovolenou k moři a chcete s sebou alespoň jedny šaty, ve kterých můžete tančit, zajít na večeři, nebo třeba jen tak brouzdat ulicemi rozpálených měst. Vsaďte na šifon

Je vzdušný, krásně profukuje, má noblesu.

Nejlepší šifon je hedvábný

 to je materiál, který nemá konkurenci. Není zrovna nejlevnější, ale je chladivý, ušlechtilý a elegantní. Všechny tyto vlastnosti předává šatům, které jsou z něj ušity, a ženě, která je do nich oblečena. A to určitě za investici stojí, nemyslíte?

šifon

Jaký je rozdíl mezi šifonem a krepdešínem? Oba jsou velmi tenké a průsvitné. Šifon je hladší, krepdešín, jak napovídá název, s jemnou strukturou. Potřebují hladký podklad, po kterém by klouzaly. S barvou podkladové látky můžete kouzlit. Buď ji sladíte s vrchním materiálem, nebo naopak zvolíte kontrast, což vytváří zajímavý efekt.  

Pokud chcete působit štíhle, (která by nechtěla?) vybírejte si šaty šikmo střižené.

Šijí se buď z dílů, nebo se naopak využívá krásy materiálu v celé její šíři. Takto položená látka nepřidává na objemu, ale přizpůsobí se dokonale tělu. Přilne tam, kde potřebujete, aniž by zdůraznila případné nedokonalosti, a na spodním okraji od něj zase přirozeně odskočí a při pohybu se nádherně rozvlní. Takové šaty jsou nejen úžasně sexy, ale navíc zeštíhlují a lichotí každé postavě.

šifon

Přijměte malou inspiraci

Foto: Cool butique a Bandolera

Reklama