Chcete-li navštívit zemi, kde příroda dostává zcela nové rozměry, kde jsou lidé usměvaví a milí a kde spatříte faunu i flóru, o které se vám ani nesnilo, vyrazte do Kostariky.

Costa Rica

Kostarika, nejekologičtější země na světě. Perla Střední Ameriky. A pro mě osobně zatím ten nejsilnější cestovatelský zážitek.

Kostarika je doslova ráj. Oáza klidu, ty nejlepší podmínky pro surfaře a milovníky exotické turistiky. Tady se vám rozšíří obzory, uvědomíte si, jak snadné je žít s minimálním připojením k internetu, jak lehké je zapomenout na asfaltové cesty a místo toho si doslova užívat hrbolatých prašných cest, ochutnáte ovoce, které má tak šťavnatou chuť, o níž se vám ani nezdálo, a zjistíte, že místní specialita gallo pinto (rýže s fazolemi) je jedním z nejlepších jídel, co jste kdy mohli ochutnat. Tohle a mnohem více, to je Kostarika.

Costa Rica

Pura vida

V Kostarice čas ubíhá úplně jinak. A ne nadarmo se zde říká pura vida – výraz označující čistý život bez spěchu, zmatků a zbytečností. Žít „pura vida“ se vám bude po návštěvě této země chtít neustále.

Costa Rica

Pralesů ráj – Monteverde

Kostarika kromě krásných dlouhých pláží s bílým nebo černým pískem, dokonalé přírody a zajímavé historii, skrývá jeden úžasný skvost – rezervaci Monteverde. Tato země je prakticky pralesy pokryta, jež se těší ochraně a láskyplné péči. Ne náhodou se proto právě zde, konkrétně pak právě v horských pralesích Monteverde, zrodily túry korunami stromů. Navíc kopce jsou hustě zalesněné a zelené, údolí v sobě skrývají kávové a kakaové plantáže... Věřte, že návštěva této oblasti je zážitkem na celý život.

Srdcem oblasti Monteverde je městečko Santa Elena založené v roce 1951 náboženskou skupinou Kvakerů hledající v té době místo, kde by mohli žít v klidu a míru, v rámci filosofii pura vida. Bylo jich 44.

Samotná rezervace Monteverde vděčí za svůj vznik soukromým iniciativám a organizacím zajišťující ochranu přírody. V současnosti je řízena organizací Tropical Science Center. Pralesy se rozkládají na rozloze 14 200 ha, po většinu roku jsou zahaleny mlhou a mraky, a jedná se o jeden z nejunikátnějších ekologických systémů na světě.

Navštívíte-li Monteverde, nebudete litovat. Můžete se projít po 13 km dlouhých stezkách, přejít visuté mosty, navštívit zahradu plnou kolibříků, a pokud budete mít štěstí, spatříte například tukana nebo chlupatého lenochoda.

Costa Rica

Kostarika je ráj a Monteverde si získá bezpochyby vaše srdce.

Zdroj fotek: Marie Cicvárek Fléglová , www.shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat:

Reklama