Kdo by se v létě chtěl pařit v kalhotách? I ty nejzarytější fanynky dlouhých nohavic v těchto dnech pošilhávají po vzdušných šatečkách lehkých jako vánek. A věřte, že dobře dělají, protože dobře střižené šaty dokážou s naší postavou zázraky. A když navíc zvolíte rafinovaný vzor, nebude po špíčcích ani památky. Proč si myslíte, že byly ženy v třicátých letech tak šik, i když neměly ideální proporce? Bylo to právě díky perfektně střiženým šatům a tenkým splývavým materiálům.

O šikmém střihu jsem už na našich stránkách psala několikrát. Z tohoto téměř osmdesátiletého „vynálezu" vycházejí módní tvůrci dodnes a díky němu mohou vymodelovat ženské tvary, aniž by zbytečně zdůraznily nedostatky.

A jaké šaty se nosí?

Bez nadsázky mohu říci: Jaké vám sluší. Nosí se všechny délky od mini po kotníky, s rovnými i asymetrickými lemy, které obzvlášť vynikají u diagonálního (šikmého) střihu, různé vzory od puntíků, abstraktních vzorů až po květy různých velikostí a barevných kombinací.

A materiály? Na léto samozřejmě ty nejtenčí a nejvzdušnější, jako jsou krepdešíny, mušelíny a šifony. Věřte, že investice do hedvábných letních šatů se vám určitě vyplatí.

A co vy, milé ženy-in, nosíte také šaty, nebo jste sukňová?
Napište nám o tom.