Už Jan Amos Komenský propagoval metodu, nazývanou jako Škola hrou. I když se jednalo o soupis pravidel určený především pro vzdělávací zařízení, nemůžeme říci, že by se z jeho metod nevycházelo v mnoha dalších oblastech. A to především v situacích, kdy máte zájem vzdělávat své potomky. A to u vás doma. A proč to udělat? Samozřejmě proto, že jim díky tomu můžete nabídnout lepší vstup do jejich životů. A jak je vzdělávat, aby je to bavilo? Samozřejmě pomocí didaktických hraček.

Napodobování je velmi oblíbené

edukační hračky

Už od nejútlejšího věku se děti snaží napodobovat. A koho primárně? Samozřejmě nás jako rodiče. Proto jsou tolik oblíbené hry na maminku a na tatínka, stejně jako jsou oblíbeným sortimentem hraček třeba kuchyňky, dílny a podobné realistické kopie reálných míst v našem domě. Stejně tak ale bývají hitem moderní zábavné hry na povolání. Nejenom, že se u nich dítě skvěle baví, ale hlavně si u nich rozšiřuje své znalosti a také dovednosti. Díky tomu ví, k čemu jsou různá povolání dobrá a ke komu jít s určitým problémem.

Dané hry jsou také skvělou volbou, jak u svého potomka eliminovat strach třeba z lékařů. Když pochopí, co lékař dělá a proč to musí dělat, velmi rychle k němu může získat důvěru. Navíc už v rámci těchto her se budou tvořit první představy a sny o tom, co bude dítě dělat. Rozhodně ho neovlivňujte, jelikož v nízkém věku je to pouze jeho volba.

Rozvíjejte i jeho hudební talent

edukační hračky

Ano, je to také hudba, která dnes patří mezi možné cesty, jak zajistit svému potomkovi zajímavou aktivitu a přitom podpořit jeho vzdělávání. Nejenom, že se naučí rozeznávat noty, nebo zpívat. Naučí se také velmi dobře hrát i na konkrétní hudební nástroj. Pokud je něco, co patří mezi stálice, potom je to:

  • Kytara
  • Piáno
  • Housle a dechové nástroje

Doba však jde neustále kupředu, což se podepisuje hlavně na tom, že odrostlejší děti hledají idoly třeba v hudebních skupinách. A tak klasickou španělskou kytaru vymění za basovou, nebo elektrickou. Hitem je i to, být bubeníkem. Tak neváhejte a darujte bicí nástroje, na které může váš syn, ale i dcera zkoušet. Ano, i pro tu může být vzorem řada světoznámých bubenic. A jelikož obliba daných nástrojů stoupá, zvyšuje se také počet učitelů, které se na ně zaměřují. A to jak těch soukromých, tak i těch, které najdeme třeba v místní ZUŠ.

Cizí jazyky jsou základem

edukační hračky

Bez cizích jazyků se dnes obejdeme jenom velmi těžko. Čím více jich známe, tím pro nás lépe. Myslete na to, až budete vzdělávat svého potomka. I to lze pomocí zajímavých hraček nebo pomůcek. Pamatujte, že zajímavá angličtina pro děti by měla být v první řadě hrou. Jedině tak je vzdělání neomrzí. A je jedno, zda vsadíte na své mateřské zkušenosti, nebo půjdete raději cestou profesionálů, a to v rámci kvalitní jazykové školy, která je právě na ty nejmenší zaměřena.

Reklama