64dc999cce6a2obrazek.png

Women in Tech je iniciativou Hospodářské komory a společnosti Huawei zaměřenou na individuální vzdělávání žen, jejichž podnikání se snoubí s technologickým segmentem. Letošní druhý ročník tohoto programu přivítal začátkem března devět úspěšných startupistek, které pod vedením expertů z odvětví technologií i byznysu budou po zbytek roku pokořovat své vlastní hranice a rozvíjet své podnikatelské projekty.

Když nevíte kudy kam
Marie Froulíková je zakladatelkou organizace Butterflies For Future, která má pod sebou tři různé společensky prospěšné projekty. Jedním z nich je také platforma pro mladé lidi, kteří hledají správný směr ať už v oblasti vlastního rozvoje, vzdělání či třeba uměleckého a kreativního vnímání. Kudykampus učí generaci Z poznávat a zkoušet, co ji zajímá a baví, a to formou dopoledních workshopů vedených tzv. Inspirátory – odborníky ve svém oboru – a realizovaných v jejich vlastním pracovním prostředí. Workshopy si může účastník vybírat dle své preference z webové aplikace a tak si sestavit svůj individuální rozvrh.

Jelikož projekt stojí mimo jiné na partnerství s řadou expertů a profesionálů, jednou z hlavních Mariiných motivací k přihlášení do programu Women in Tech byly zajímavé možnosti networkingu a navazování nových kontaktů. „Miluji networking a věřím, že v tvorbě partnerství postavených na stejných hodnotách je naše budoucnost,“ říká Marie a dodává, že si také konečně na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je mít mentora. „Sama mentoruji, znám daný nástroj, ale nikdy jsem jej neuplatnila na sebe. Když je člověk obklopen mladými lidmi, po čase zatouží po spolupráci s někým seniorním, profesionálním.“

Pro studenty i programátory
Networking je též hlavním pilířem připravované platformy Mysli jinak, se kterou se do programu WIT přihlásila Eva Dubinská Borschová. Platforma se zaměřuje na propojování lidí z byznysových oblastí, talentovaných studentů s majiteli firem a v neposlední řadě také studentů navzájem. Prostřednictvím portálu jsou zároveň studentům i veřejnosti nabízeny odborné semináře z široké škály oblastí.

V rámci Women in Tech se chce Eva zaměřit na rozšiřování obzorů v oblasti technologických startupů, které by mohla využít k organizaci stále populárnějších hackatonů. Jejím cílem pak je zakončit program s již úspěšně zrealizovanými pilotními hackathony, na než bude mít zpětnou vazbu. „Budu ráda, když pro mne bude program jakýmsi vodítkem na cestě k realizaci vlastní podnikatelské vize,“ dodává Eva.

64dc9a115280dblobid0.png
Marie Froulíková / Eva Dubinská Broschová 

Women in Tech je speciální vzdělávací program Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace (VUPI) Hospodářské komory České republiky a společnosti Huawei. Účastnice byly do letošního druhého ročníku programu vybírány na základě spojitosti vlastních projektů s hlavními pilíři iniciativy společnosti Huawei TECH4ALL, kterými jsou vzdělávání, životní prostředí, zdraví a rozvoj. Program bude probíhat do prosince tohoto roku.

Reklama