On má v televizi mistrovství světa, ona se chce dívat na svůj oblíbený seriál. Tradiční dilema  domácností současných dní. Pokud se „spor“ nevyřeší druhou televizí, kdo ustoupí?

On může odejít do hospody, aby se nemusel dívat na otrávený obličej své manželky, ona může jít k sousedce, protože ten její rezignoval a v hospodě je už dávno. Nebo si mohou pořídit druhou televizi a každý odděleně sledovat svůj oblíbený program. To, že se prakticky celý den nevidíte, je druhá věc.

tv

Já to pořád říkám, že televize narušuje partnerské vztahy, a proto jsme ji zrušili. Myslete si, že jsme divní, ale k tomu, abychom se bavili, nepotřebujeme prostředníka.

Všimněte si, že kdykoliv přijdete do místnosti, kde hraje televize, automaticky přitáhne váš pohled. Komunikace začne váznout a vy se necháte líně unášet na vlnách programu, byť by byl sebehloupější. Ano, televize má ovladač a můžete ji kdykoliv vypnout. Ale chcete to? Nebojíte se náhodou, že vypnutím té magické bedýnky nastane vzájemné ticho? Že si nebudete mít o čem povídat? Televize vám vlastně nahrazuje vzájemnou komunikaci. Obávám se, že to je hlavní důvod, proč ji máte stále zapnutou, i když byste mohli společný čas trávit smysluplněji.

Jenomže tohle si přizná asi málokdo. A tak budou dál v našich domácnostech svítit magické bedýnky a vy se budete přetahovat o ovladač.