Oblečte svůj polštář do hedvábného povlaku a uvidíte změny. Spaní na hedvábí může prospívat například v případě, že bojujete s akné nebo máte citlivou pleť. Sice jsou potřeba ještě další výzkumy, ale klinická studie ukázala menší výskyt pupínků u lidí, kteří spali na hedvábných potazích než u těch, kteří měli klasické bavlněné.
5ca48a17c6b85obrazek.png

Tření bavlny o kůži může během spánku dráždit pleť a přispívat k tvorbě akné. Ve prospěch hedvábí hovoří také skutečnost, že tato tkanina absorbuje méně vlhkosti a nečistot.

Spánek je základ

Vrásky se nedělají jen ve dne, kdy střídáme různé výrazy, ale také v noci během spánku. Náchylnější jsou k nim lidé, kteří spí na boku, nebo dokonce na břiše. Ideální poloha je na zádech, kdy nedochází k mačkání obličeje. Pokud se ovšem na zádech nevyspíte, sáhněte alespoň po hedvábí, které vám nebude ničit obličej tak jako ostatní tkaniny.  

„Spaní na hedvábném polštáři pleti prospívá, protože se tolik nemačká, ale důležitá je také kvalitní kosmetika, vhodné čištění pleti podle typu a hydratace,“ uvádí Pavla Chládkovánezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay. Šetrnější je rovněž k vlasům. Ty se díky němu tolik nelámou a necuchají.

Za povlak z pravého hedvábí si trochu připlatíte, cena se většinou šplhá nad 1000 korun. Při výběru konkrétního produktu si ovšem dávejte pozor na složení a čtěte recenze, aby byl povlak skutečně z hedvábí.

Pomáhá i měď
blobid0.png

V poslední době získávají na oblibě také potahy impregnované oxidem měďnatým. Mají velice podobné benefity. Výzkumy naznačují, že používání takového povlaku má antibakteriální účinky a může snížit výskyt jemných linií a vrásek. Měď má také schopnost obnovit poškozené tkáně a je důležitá pro syntézu kolagenu, jehož zvýšená produkce zabraňuje tvorbě vrásek.

Zdroj fotografií:www.shutterstock.com

Vyměníte bavlnu za hedvábí, nebo ne?

Čtěte také:

Reklama