Tak jako každým rokem v tuto dobu, i letos se vyrojily různé výhodné půjčky na dovolenou. A tak jako každoročně, i letos jim spousta rodin podlehne. A často i (ne)výhodně naletí.

Havaj, Seychely, Maledivy, Mauricius, Polynésie... Amerika, Afrika, Austrálie – nic není nemožné, jen na to mít.

Holiday

Manželé Novákovi by se spokojili i s nějakou dovolenou v bližší destinaci, v Evropě. Hlavně aby to bylo u moře. Nakonec si vybrali za „velmi výhodnou cenu“ Španělsko. Letecky s polopenzí. V nabídce cestovní kanceláře byla i možnost na splátky.
„To by šlo i cenově, co říkáš?“ otočí se paní Nováková s katalogem v ruce ke svému manželovi.
„No nevím, mně se to moc levné nezdá. Víš, že máme ještě nějaké dodělávky na domě, rok bych ještě počkal a můžeme k moři příští rok.“
„Ale vždyť si to můžeme vzít na splátky. Podívej, tady to nabízejí. Dodělávky, dodělávky, pořád jen makáme na baráku, z práce do práce, copak si nemůžeme dopřát pořádnou dovolenou? A holky u moře ještě nebyly, určitě by jim to prospělo.“

Novákovi mají dvě dcery, sedmiletou Marušku a pětiletou Aničku. Když jim oznámili, že poletí k moři, už nebylo cesty zpět. Ještě u moře nikdy nebyly a moc se těšily.
Ještě to večer všechno znovu probrali a druhý den po dohodě s cestovní kanceláří přistoupili na dovolenou na splátky s tím, že první platbu zaplatili hned na místě.

To vše se událo začátkem května. Teď mají za necelých 14 dní odlétat.
Mezitím se však nabídka pobytových zájezdů stonásobně zvětšila, jedna cestovní kancelář předhání druhou, trumfují se s nabídkami Last Minute, přibývají za výhodnou cenu i dovolené typu All inclusive či děti zdarma, prostě Novákovi ve finále zjistili, že tu svoji španělskou dovolenou pěkně přeplatili.
Nejenže se unáhlili ve výběru, ale také - vzít si půjčku na dovolenou, to už by nikdy neudělali. Splácet ji budou ještě za rok po návratu a touto formou plateb jich vyjde ještě o takových 40 % dražší, než v současnosti nabízené pobyty s plnou penzí a do ještě vzdálenějších destinací.
Příští rok budou chytřejší. Vlastně ne, příští rok raději dodělají ten barák a na některou další dovolenou si normálním způsobem našetří.

pozn.red.: Příjmení manželů bylo pozměněno

Přečtěte si také:

Reklama