Psal se rok 1983 a já jsem dostala svou vytouženou práci, měla jsem manžela, syna, rodinu. Vše, co bylo nutné k životu v době reálného socialismu. Jediné, co nám chybělo, byl byteček. Po určité době hledání, jsem našla malý byteček k pohledání. Byteček 1+0 + za 500 korun mesíčne. No, kdo by to nevzal.

Bydlení kousek od centra, v domku, blízko do práce, zahrada. Jenomže, po prvním měsíci se začaly objevovat potíže. V přízemí bydlel majitel, bylo mu 70  let. Čiperný, pracovitý, soběstačný, zvídavý. Když jsem odešla do práce, dítko do školky, začal majitel baráčků po mém odchodu kontrolovat náš byt. Zda neteče voda, zda jsem vypla TV, zda neuniká plyn...

Kouzelný dědeček si začal vymýšlet. Ale důkladně se vším všudy. Nebylo to nic moc příjemného. Pak když jsem chtěla ze svým synkem využít zahradu, tak nejdřív jsem ji musela  posekat, sklidit ovoce, ostříhat růže. Pak nám majitel stejně sdělil, že zahrada není zapsaná ve smlouvě a pokud ji chceme využívat musíme si ještě 500 kč připlatit. Samozřejmě, že o zahradu jsme se začali starat .

Přišla zima a s tím spojený samozřejmě úklid sněhu, úklid chodnÍku. Když jsem pak jednou večer s manželel seděli u televize, zaťukal na dveře majitel, že se cítí strašně sám, že si chce s námi povídat . A tak se stal vlastně naším dalším členem rodiny.

Byteček jako dlanička, kde bylo celou zimu na chodbě kolem 12 stupňů, záchod na chodbě, koupelna kde fungovala karma */karma je ohřívač na teplou vodu/ na čestné slovo, zcela nevyhovující bydlení....

I když bylo málo pěnež, byteček zcela nevyhovující, cítila jsem se zde velmi šťastná, spokojená. A o tom jsem nechtěla psát. Není důležité kde bydlíte, ale zda jste spokojená s tím, jak žijete. Tak vypadal můj první byt.

Hezký den. Tana M

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

A jak to dopadlo s majitelem? Mně by třeba štvalo, že mi někdo v mé nepřítomnosti dělá v bytě inventuru.

A vás, milé ženy-in? Přijaly byste takového majitele domu za člena rodiny?

Reklama