Všichni aktéři příběhu, které chci poppsat, jsou moji kamarádi. Dám jim vymyšlená jména - Klára, Tonda, Kamil. Příběh sám je ale pravdivý.

Klára s Tondou jsou manželé. Oba intelektuálové, pracují hlavou, občas se zapojují ve sportovním klubu nejen jako sportovci, ale i při organizaci závodů. Klára pracuje v kanceláři jako asistentka, Tonda je obchodník u velké firmy. Doma jim to klape navenek bez problémů, řeklo by se, že je to takové lehce nadprůměrné manželství.

Bohužel, jak vím od Kláry, nepříliš pravidelné, co se týče manželských povinností. Tonda totiž dělá na velkých projektech. A když projekt finišuje a on je vytížený prací, musí jít všechno ostatní stranou. Koneckonců když má stres, těžko po něm někdo může chtít další výkony, že?

Ovšem když stres pomine a je čas a prémie, to je Tonda pán světa. Občas Kláře i zahne - vždycky na jednu noc. Klára se o tom dozvídá ráno, když Tonda přijde s kytkou v ruce a slzami v očích. Za jejich manželství takhle přišel několikrát a nikdy to nebyla žádná vážná známost. Nebo spíš to Klára nikdy nezjišťovala, jenom si přišla postěžovat. Koneckonců jinak má hodného muže, který si jí hledí, tak proč si komplikovat život žárlením?  A kvůli jedné noci se svět nezboří...

Kamil je profesionální sportovec. Štíhlý, usměvavý, pokud jde o ženy, tak spíše zdrženlivý. Pravý opak obtloustlého nervózního obchodníka. Několik let kolem sebe s Klárou chodili jako kočka kolem hrnce s horkou kaší, než se odhodlali si spolu promluvit, a i jejich první rozhovory byly čistě pracovní.

V té době Tonda opět "finišoval" a u Kláry doma to bylo všelijaké. Samozřejmě že povídání v klubu bylo přijemnější, než sezení doma. Klára se s Kamilem sešla párkrát u kávy, a protože se jeden druhému už dlouho líbil, celkem rychle se odhodlali k flirtu. Koneckonců oba věděli, že jde jen o "jednu noc" - vzhledem ke své práci a vzdálenosti jejich bydliště nemá Klára možnost se s Kamilem vídat jinde než v rámci klubu, a to ještě jen párkrát do roka, v době několikadenní sportovní akce.

Ovšem s čím nepočítala, to byl její muž. Náhodou ji s Kamilem viděl u stolku v klubovém baru - a bylo zle. Žárlivost nejhoršího kalibru, výčitky, napadání ... a to ještě dřív, než se vůbec něco stalo.

A tak jsme s Klárou uvažovaly nad tím, jaký je v tom vlastně rozdíl? Opravdu by její nevěra byla o tolik horší než nevěra jejího muže? Nebo je rozdíl jen v tom, že Tonda řádí "preventivně", zatímco Klára přišla vždycky k hotovému? Nebo je to tak, že si vzala sobce, který ji považuje za svůj majetek?

Reklama