Jejich manželství nikdy nebylo láskou z románů. Jenže i když Eva (42) svého muže nikdy nemilovala, alespoň si jej vážila. Jenže teď už nedokáže ani to. Odhalila pravdu, kterou před ní skrýval třiadvacet let.

„Když jsem si Slávka brala, dala bych snad všechno za to, aby tam místo něj stál někdo úplně jiný. Mirek, jeho bratranec a moje životní láska. V osmnácti jsem se do něho zamilovala a v srdci ho mám dodnes. I přes to, že mě tehdy tak zradil. Bez jediného slova mě opustil a odstěhoval se do Rakouska. Nebo jsem si to donedávna alespoň myslela. A tak jsem nakonec po dvou letech podlehla Slávkovu věčnému nadbíhání a stala se jeho ženou,“ začíná s vyprávěním Eva, která svou životní lásku nedávno opět potkala. Poprvé po více než dvou desítkách let. Mirek se totiž vrátil ze zahraničí, kde celou tu dobu pracoval a žil.

„Potkala jsem ho úplnou náhodou. Po všech těch letech se vůbec nezměnil, slušelo mu to snad ještě víc. Dali jsme se do řeči a mně to nedalo, abych mu jeho tehdejší zradu nepřipomněla. Bylo to pořád ve mně. On na mě ale zůstal koukat s otevřenou pusou. Prý jsem to byla já, kdo se neozval a začal si s někým jiným. A tak jsme postupně začali tu záhadu rozplétat,“ svěřuje se Eva, která s Mirkem tehdy udržovala takzvanou lásku na dálku. Oba ještě studovali a bydleli od sebe sto dvacet kilometrů daleko. A tak se vídali jen jednou za měsíc, to když on přijel na návštěvu ke své tetě, která byla Evinou sousedkou. Ale pravidelně si dopisovali.

„O tom, že má nabídku práce v zahraničí, mi prý psal v dopise. Posílal ho po Slávkovi, který u něj byl zrovna na rodinné návštěvě. Stálo v něm i to, že je ochoten se nabídky vzdát a přestěhovat se za mnou, jestli to s ním myslím opravdu vážně. Jenže já ten dopis nikdy nedostala!  Mně jen Slávek mezi řečí oznámil, že se Mirek chystá odstěhovat, ale neví, jak se se mnou rozejít. Prý do mě není zamilovaný a bojí se, jak to vezmu. V slzách jsem poslala Mirkovi dopis, jestli to myslí vážně, ale odpověď už nikdy nepřišla. Jak by také mohla, ani ten se ke svému adresátovi nedostal. Slávek se tehdy nabídl, že mi ho hodí na poštu,“ vzpomíná Eva.

podrazakZdroj foto: Shutterstock

Mirkovi tehdy prý Slávek zase navyprávěl, že má Eva u nich ve městě jiného, a že s ním dokonce čeká dítě. „Prý by byl blázen, kdyby kvůli mně nechal plavat takovou nabídku. A on mu slepě uvěřil. Když se nedočkal mojí odpovědi, jen se pro něho tahle pomluva potvrdila, a on práci vzal a odstěhoval se,“ popisuje Eva fakta, která neznala ani jedna strana. A za vším byl podle všeho právě Slávek!

Když za ním oba přišli, odmítal se s nimi bavit. Jen mávl rukou, ať nevytahujeme, co bylo, a chtěl odejít. Jenže od Mirka dostal pár facek. Ne že by se tím něco změnilo, ale zasloužil si je. Teď je mi zle, že tolik let žiju s člověkem, který mě připravil o lásku. A já husa mu tehdy nalítla. Vlastně my oba, chovali jsme se jako malé děti. Teď už máme každý své závazky jinde. Jenže já vážně zvažuju, že se s tím podrazákem rozvedu. Nenávidím ho za to, co udělal,“ zlobí se Eva.

Čtěte také: