gay

Možná jste už podobnou historku slyšeli. Muž se ženou mají svatbu, milují se jak duševně, tak fyzicky a všechno klape. Pak ho ona načapá v posteli s mužem.

Tenhle svůj příběh mi nedávno vyprávěla matka dceřiny spolužačky, říkejme jí Eva. Byla podruhé vdaná, z prvního manžela se po třech letech soužití vyklubal homosexuál. Naštěstí byl svazek bez potomků.

Skvělý Jirka

Jako studentka vysoké školy se zamilovala do Jirky, který chodil o ročník výš. Oba jako mimopražští bydleli na stejné koleji a potkávali se při společných mejdanech nebo v kuchyňce. Nejdříve si hodně povídali, pak spolu párkrát vyrazili na koncert, do klubu nebo do kina. Prý už tenkrát jí bylo divné, že se během celého roku vůbec o nic nepokusil. Brala to ale tak, že je hodně duševně založený, chytrý, hloubavý a zkrátka musí mít v dívce jistotu, než si na ni něco dovolí. V tom roce měla asi dvě povrchní sexuální známosti, Jirka ale pro ni byl nejlepší kamarád, muž, se kterým jí bylo skvěle a kterému naprosto důvěřovala. Asi po roce jí Jirka nesměle prozradil, že se do ní asi zamiloval, že je nejlepší ženská, jakou kdy potkal, a zeptal se, jak to cítí ona.

Mateřství nezabralo

Cítila to stejně, a tak spolu začali chodit. Jirka sice na sex moc nebyl (prý tak jednou za 14 dní až měsíc), ale vynahrazoval to absolutním splynutím duší, což, jak víme, dělá ženám náramně dobře. Nakonec tahle láska skončila svatbou. To už byl Jirka inženýr a Eva právě promovala. Rodiče se jim složili na garsonku a Eva začala uvažovat o mateřství. Jakmile s tímhle nápadem vyrukovala před Jirkou, stáhl se jako sasanka a nechtěl o ničem slyšet. Prý musejí nejdříve něco dokázat v práci, našetřit peníze na větší byt... Eva nic nenamítala a prostě jen své poslání odložila na později.

Konec sexu

Vztah klapal dobře, Eva si jen po čase uvědomila, že se spolu s Jirkou už vůbec nemilují. Oba se pustili do kariéry, nebyl buď čas, nebo byl Jirka tak unavený, že usnul, jakmile se dotkl peřiny. Taky se začalo stávat, že z práce ani nedorazil domů - měl jí tolik, často v kanceláři i přespal. A jak spolu trávili čím dál tím míň času, tak začalo skřípat i to souznění duší.

Eva byla nešťastná, Jirka nechápal, že by se dělo něco špatného. A protože Eva chtěla stále situaci řešit a on ne, začal se vyhýbat společným střetům, jak mohl, a doma se skoro nezdržoval.

Služební cesta

Jednou Eva odjela na týden služebně do zahraničí. Obchodní kontakt ale neproběhl tak, jak měl, a ona se vracela domů o tři dny dřív. Jirkovi nevolala, domnívala se, že už mu na tom nezáleží, že doma stejně nebude. Jirka ale doma byl.

Překvapení

Když Eva odemkla, vykoukly na ni v předsíni dvoje pánské boty. Nic zlého v tom netušila, vešla do pokoje a tam na rozestlaném gauči uviděla, co vidět neměla. Svého Jirku v náručí statného čtyřicátníka. Byla z toho v takovém šoku, že se hned otočila a vyběhla ven před dům. Tam na čerstvém vzduchu nabrala sílu a po půl hodině se vrátila zpátky. Oba už byli oblečení, seděli na ustlaném kanapi a čekali na ni.

Eva se dozvěděla, že se oba milují, Jirka o své zvláštnosti věděl, ale nebyl si ještě zcela jistý, takže to nejdříve zkoušel s Evou. Teď už ale ví, že muži jsou pro něj daleko přitažlivější, a ať se tedy Eva nezlobí.

Svou orientaci chtěl utajit

Eva se zhroutila, Jirku i přes nedostatek intimností (nebo právě proto) moc milovala a musela si dokonce vzít měsíc neplaceného volna, aby se se situací vyrovnala. Styděla se o tom někomu říct, začala chodit k psychologovi a nakonec podala žádost o rozvod. Zvláštní bylo, že se Jirka vůbec rozvést nechtěl. Představoval si to tak, že na oko zůstane ženatý a před veřejností se za svůj stav schová. Jejich rozvodové tahanice o byt a peníze zabraly další dva roky, ale v té době už měla Eva novou lásku, díky které tuhle prekérní záležitost ustála. Byl to její současný muž a otec dceřiny spolužačky.

Co na to říkáte? Myslíte si, že byste nepojala podezření, kdyby vás chtěl někdo takto zneužít?

5h

Reklama