V Divadle Hybernia, kde právě vrcholí přípravy na premiéru muzikálu Lucrezia Borgia. Tanečně-dramatický příběh plný úlisných intrik a orgií se na prkna, která znamenají svět, vrátí v sobotu 10. března 2012. V hlavní roli dobrodružství odehrávajícího se v Římě na přelomu 15. a 16. století se jako Lucrezia Borgia představí Bára Basiková

Bára basiková a Zbyněk Fric

Bára Basiková a Zbyněk Fric

V tanečních partech ji bude alternovat Kateřina Rejmanová-Benešová. O její lásku budou před zraky otce Alexandra VI. v podání Vladimíra Marka zápolit Tomáš Beroun a Zbyněk Fric coby bratři Juan a César Borgiové.

„Mám za sebou kolem osmdesáti premiér, ale strach mám vždycky. Ne z toho, že by selhali herci, ale z toho, že nás zradí technika. Bojím se, aby se nám nezaseklo propadlo, nebo se nám nerozbila nějaká rekvizita. Pevně věřím, že tohle všechno jsme si vybrali na generálkách, i tak budu ale sedět a esteticky se třást,“ svěřil se režisér Libor Vaculík, který v sobotu oslaví pětapadesáté narozeniny.

Ukázka ze zkoušky

Iva Marešová a Jiří Zonyga

A zatímco Libor Vaculík tráví poslední hodiny před slavnostním návratem Lucrezie Borgie na scénu v divadle, muzikáloví manželé Iva Marešová a Jiří Zonyga mají úplně jiné starosti. „Iva mě poprosila, jestli bych jí zvládnul vyměnit kolo. Tím mě trochu naštvala, protože ptát se bývalého kamioňáka, jestli dokáže prohodit pneumatiku, je nehorázná drzost. Nakonec jsem jí odpustil a odpoledne máme sraz u ní v garáži,“ směje se Zonyga, který si stejně jako Marešová zahraje sobotní generálku od 14:00.

Bára Basiková

Bára Basiková

Fric a striptérka

Zbyněk Fric a striptérka, která se ujala choulostivých scén

Foto: Divadlo Hybernia

Vidím, že o choulostivé scény nebude nouze, a tak se vás ptám. Vzala byste na tento muzikál i děti?

Reklama