Momentálně řeším jeden rodinný problém. Když jsem se před několika lety rozváděla, s manželem jsme se majetkově vyrovnali. Já prodala chatu po rodičích a peníze dala manželovi, aby nám se synem nechal náš družst. byt. 
 
Manžel si za utržené peníze koupil byt 3+1 a zařídil si ho. Ale po nějaké době, kdy začal mít zdravotní problémy, tento byt pronajal (i se zařízením) a šel bydlet ke své matce do rodinného baráku.
 
Syn za ním jezdil a vztahy spolu měli dobré. Tvrdil synovi, že byt pronajímá proto, že jednou bude jeho, to samé synovi řekla i babička (bývalého manžela matka).
(18to,)
 
Bývalý manžel před necelým rokem zemřel a po určité době přišlo z dědické kanceláře synovi (je mu 19 let), že žádné dědictví nezůstalo, byl jediný dědic. 
 
Syn i já jsme se začli zajímat, co je s bytem. Jaké bylo naše (a hlavně synovo) překvapení, když jsme zjistili, že bývalý manžel byt prodal tři měsíce před smrtí. Babička (která s ním žila), řekla synovi, že ví, že ten byt prodal, ale neví, kam dal peníze.
 
Podotýkám, že býv. manžel byl na tom velice špatně, podle synova vyprávění poslední měsíce už ani nemohl chodit a jíst.
 
Syn moc nevěří tomu, že by táta měl náladu něco zařizovat a hlavně, že to neměl v úmyslu. A jestli - proč mu to udělal, když ho chtěl pro něj. To ví naprosto přesně, proto teď nechápe, co se stalo.
 
Kde jsou aspoň peníze utržené z prodeje bytu a zařízení? To ví jen synův táta a ten už to nepoví.
                                                        xxx

Milá čtenářko, v tomhle se asi poradit nedá. Trošku cítím z tvého textu, že se domníváš, že peníze má babička, ale domnívám se, že to nejde dokázat. Nebo vy čtenářky máte jiný názor?
 
Máte s podobným problémem zkušenost a víte, jak takovou situaci řešit? Pak poraďte
Reklama