Návrat k přírodě, je trendem posledních let pro mnohá odvětví. Setkáváme se s ním zejména v kosmetice. Odborníci vycházejí z letitých zkušeností našich předků nebo naopak hledají takové ingredience, které ještě nebyly použity a při tom mají pro péči o vlasy či pokožku velký význam.

glisskur

Využití olejů pro krásu znali i naši předkové. Zejména ze starověkého Egypta se dochovaly důkazy o jeho používání. Oleje se využívaly nejen v kosmetice, ale i pro duchovní a fyzické potřeby.

Historicky jednou z nejoblíbenějších bylin k výrobě esenciálních olejů byla myrha. Tato olejovitá klejopryskyřice má i v dnešní době silné zastoupení díky jejím antibakteriálním účinkům v parfémech a dalších kosmetických produktech.

Současný kosmetický průmysl využívá nespočet druhů olejů a to hlavně z důvodů jejich jednoduchého zpracování. Technologie lisování za studena je šetrnou metodou, která v olejích zanechává důležité vitaminy a blahodárně působící přírodní látky.

Jednou ze základních pečujících složek kosmetických přípravků jsou přírodní oleje. Některé oleje a jejich význam jsou všeobecně známé. Výrobci kosmetiky ale jdou ve svých výzkumech dál, objevují složky, které by vás možná ani nenapadly. Při tom mají na kvalitu pokožky či vlasů významný vliv. Vyživují, hydratují, mají léčivou schopnost.

Chceme vám představit sedm vzácných olejů:

glisskurMarula olej Pro suché, poničené a lámavé vlasy jako výjimečný oxidační stabilizátor je ideální do moderních receptur v kosmetickém průmyslu.
Původ: jižní Afrika

glisskurOlivový olej Využívá se v péči o pokožku, v mýdlech. Nejvíce ho oceňují spotřebitelé s citlivou pokožkou. Nahrazuje ztracenou hydrataci a pružnost vlasů. Je přirozeně bohatý na vitamín E a další účinné antioxidanty.
Původ: oblast Středozemního moře, jižní Afrika

glisskurMeruňkový olej Využívá se v krémech, mýdlech, masážních olejích
Je bohatý na vitamíny A, B1, B2, B6, B17 a E.
Jeden z nejvíce používaných pečujících, vyživujících a ochranných olejů.
Původ: oblast Středozemního moře, jižní Afrika

glisskurMakadamiový olej Využívá se v krémech, mýdlech, šamponech, intenzivně pečuje o poškozené a namáhané vlasy
Je velmi bohatý na esenciální mastné kyseliny a poskytuje účinky kožního mazu.
Původ: Austrálie, Nový Zéland, Keňa, USA, Havaj

glisskurMandlový olej Využívá se v krémech, mýdlech a masážních olejích
Je přínosný téměř pro všechny typy vlasů. Vyživuje,
změkčuje a posiluje vlasy.
Původ: j. Evropa, Kalifornie, oblast Středozem. moře

glisskurSezamový olej Pro příjemný pocit pokožky.Je vysoce vyživující olej pro suchou pokožku.
Původ: Mexiko, Barma, Súdán

glisskurArganový olej Ve vlasové péči se používá v kombinaci s minerálním jílem Ghassoul
je bohatý na Omega 9, Linoleic, Oleic a nenasycené mastné kyseliny, které vykazují posilující účinky kvality vlasů.
Původ: Maroko

V jakých přípravcích se s nimi můžete setkat? Je to například pečující vlasová kosmetika Gliss Kur. Pokud máte se svými vlasy nějaký problém - jsou bez života, ztěžklé, třepí se, lámou, potřebují hydrataci, vhodný přípravek od značky Gliss Kur vám pomůže dostat vlasy zpět do dobré kondice. Doporučujeme vyzkoušet řadu Oil Nutritive, hlavní pečující složky, obsažené v těchto přípravcích jsou právě vzácné oleje. O této řadě jsme psali v rubrice Vlasy ve článku ZDE.