Chcete zhubnout? Vrhněte se na neslazené žvýkačky! Skutečně se po nich hubne, ale z jiného důvodu. Podle britských lékařů totiž nadměrná konzumace žvýkaček a bonbonů bez cukru vede k chronickému průjmu, bolestem břicha a drastickému úbytku na váze. Odborníci tvrdí, že za nepříjemnými zdravotními komplikacemi stojí sorbitol, který je v těchto výrobcích obsažený.

Lékaři měli v péči dva pacienty s popisovanými příznaky, kteří se po vyšetření přiznali, že denně vyžvýkají několik balíčků žvýkaček. Jednadvacetiletá žena spotřebovala denně tolik cukru prostých žvýkaček, že do svého těla vpravila 18–20 gramů sorbitolu. Jedno dražé či plátek obsahuje asi 1,25 gramu této látky. Druhý z pacientů, šestačtyřicetiletý muž, vyžvýkal denně až dvacet žvýkaček, takže do svého těla přijal okolo 30 gramů sorbitolu.

Soutěž: Linie
Přestože může tato látka při nadměrném užívání způsobit vážné zdravotní komplikace, po úplném vysazení se obvykle vrátí metabolismus do normy. Oba pacienti po dietě měli normální pohyblivost střev, nabrali ztracenou váhu a přestali trpět průjmem.

Byla byste ochotná kvůli štíhlé postavě podstoupit drastické hubnutí i za cenu zdravotních komplikací? Už jste někdy nějakou podobnou „kúru“ absolvovala?

Reklama