Byl (a je) jednou jeden nadšenec ve Francii a ten se rozhodl, že většinu svých oblíbených věcí pokryje vrstvou keramických střípků. A to tak, aniž by ovšem tyto užitné věci ztratily něco ze své původní funkčnosti. Jeho piano, motorka i auto jsou pokryty vrstvičkou keramiky tenčí než milimetr. Jak na to?

Vezměte do ruky koupelnové kachličky, rozbijte je na cimprcampr, a pak těmito nicotnými částečkami ručně polepujte své oblíbené předměty. Je to práce vskutku mravenčí, ale výsledek bude originální.

Pokud chcete, aby se Vaše modely podobaly těm z Francie, na auto (nejlépe s pohonem na všechny 4 kola) aplikujte modré koupelnové kachličky. Na sidecar (motorku s takovým tím postranním vozíkem) použijte bílou a růžovou barvu kachliček Nebojte se, že to je křehká záležitost. Onen umělec, povoláním výrobce keramických kachliček, ozdobil své auto již před 18-ti lety a na sidecaru projel se svou ženou, povoláním také keramičkou, celou Korsiku. 

Pokud fandíte nějakému sportovnímu týmu, neváhejte použít kachličky jeho barev. Na piano můžete například nalepit zelené a žluté střípky – tedy pokud fandíte Brazílii. Keramika je i na klaviatuře – v barvě tmavězelené. Piano si prý zachovalo svoji zvukomalebnost.

A protože tento nadšenec/umělec svá díla neprodává, nezbývá Vám, než si je vyrobit vlastní silou. Anebo si dojít na kurz k Týně či Pajdě – tyto chytré hlavičky určitě vymyslí jak na to.

Podle zahraničních webů