Edukativní sety Play-Doh, které budeme s maminkami testovat, jsou také správným pomocníkem pro přípravu dítěte do školy. Play-Doh pomáhá rozvíjet kreativní myšlení hravou formou a podporuje rozvoj motoriky.

modeluj-logo.jpg

Díky kvalitám, získalo Play-Doh doporučení České pedagogické komory jako pomůcky vhodné pro předškolní výuku a rozvoj jemné motoriky v mateřských školkách. Práce s modelínou Play-Doh je pro malé dětské ručičky snadná, lehce se zpracovává a má krásné výrazné barvy. Svým složením je Play-Doh bezpečné (vyrobeno převážně z pšenice, vody a soli), na vzduchu do druhého dne ztvrdne. Lehce zaschlou nebo popraskanou modelínu oživíte přidáním kapky vody a důkladným propracováním. Uchovávejte v pečlivě uzavřeném kelímku, aby vám Play-Doh hmota co nejdéle vydržela.

Play-Doh je vhodné pro děti již od 2 let. Jestli se chcete s námi zapojit do testování, vyberte si, jaké sady by vám vyhovovaly.

Co budeme testovat?

Play-Doh Barvy & tvary
Pomocí Play-Doh sady Barvy & Tvary podpoříte rozvoj vašeho dítěte a hravě se tak naučí základní tvary a barvy. Buďte kreativní a vytvořte si vlastní Play-Doh školičku. S průvodcem a hracími podložkami uvnitř balení to bude zábava. Porovnávejte barvy a tvary s pracovní podložkou, vytvářejte nové objekty nebo rozlišujte velikosti. Než se nadějete, vaše děti budou připravené do první třídy! Balení obsahuje 8 malých kelímků modelíny, 2 oboustranné podložky, váleček a 8 oboustranných formiček různých tvarů (pro vykrojení menšího i většího tvaru) a praktický a manuál s tipy pro rodiče.
Tuto sadu otestují 3 maminky.

barvy-a-tvary.jpg

Play-Doh Čísla & Počítání
Učte své děti čísla a počty zajímavým a kreativním způsobem s novým naučným setem od Play-Doh. Nejsnadněji se děti naučí počítat, když na čísla a na matematické operace vidí a mohou si je osahat. S hravým setem Play-Doh můžete rozvíjet jejich senzomotorický vývoj, vizuální představivost a vysvětlit jim základní číselné koncepty. Balení obsahuje 3 standardní kelímky modelíny Play-Doh, 8 různých razítek, 2 oboustranné podložky, 10 hracích karet s čísly a obrázky. V balení najdete praktický manuál s tipy pro rodiče.
Tuto sadu otestují 3 maminky.

cisla-a-pocitani.jpg

Play-Doh Textury & Nástroje
Zábavný, a přesto vzdělávací hrací set od Play-Doh přináší spoustu skvělých nápadů, jak naučit děti rozeznávat různé textury a barvy. Podpořte rozvoj představivosti a jemné motoriky svých ratolestí. Sada rozvíjí schopnost rozeznávat rozdíly, tvořit vlastní příběhy a zlepšuje tak vyjadřovací schopnosti. Balení obsahuje 6 standardních kelímků modelíny Play-Doh, 3 válečky s různými texturami, 3 rozdílná razítka, nůžky na modelínu, stylus (pero), 2 řezačky a 3 oboustranné hrací podložky a manuál s tipy pro rodiče.
Tuto sadu otestují 3 maminky.

textury-a-nastroje.jpg

Play-Doh Písmena  & Jazyk
Podpořte své ratolesti v předškolním vzdělání zábavným a kreativním způsobem! S novou písmenkovou hrací sadou Play-Doh pro děti od 2 let mohou malí průzkumníci objevovat základy abecedy a čtení hravou formou.  S Play-Doh modelovací hmotou a abecedou vytlačovátek bude čtení i psaní hračka! Balení obsahuje 26 vytlačovátek s písmenky celé abecedy, váleček, tužka na psaní do modelíny, 2 oboustranné podložky s abecedou a obrázky ke každému písmenku, 6 kelímků modelíny Play-Doh, příručku Play-Doh Písmena & Čtení.
Tuto sadu otestují 3 maminky.

pismena-a-jazyk.jpg

Jak si s Play-Doh Písmena & Jazyk hrát:

  • Válečkem uválejte placku z modelíny a dítě ji pak může použít pro první pokusy psaní svého jména speciální tužkou pro modelínu.
  • Můžete rovněž vymodelovat pár písmenek a postupně z nich skládat krátká slova nebo učit děti rozdíly mezi velkými a malými písmenky v jejich jméně. 
  • Použijte rovněž speciální podložku, která může posloužit jako první knížka abecedy. Každé písmenko má u sebe obrázek, slovo začínající tímto písmenem a prostor pro modelínu pro první pokusy psaní daného písmenka.
  • V balení naleznete i praktickou příručku, která obsahuje plno zábavných nápadů a her pro předškolní přípravu vašich dětí.

Všechny sady jsou v českém i slovenském jazyce.

skola-kolaz.jpg

Co je to Play-Doh:

  • barevná modelovací hmota, která je přínosem pro rozumový a emoční růst dítěte
  • je zdravotně nezávádná hmota z pšenice, takže i při požití nehrozí nebezpečí
  • rozšiřuje slovní zásobu a komunikační schopnosti
  • rozvíjí sílu rukou a prstů a motorické dovednosti dítěte
  • podporuje kreativitu, rozvíjí představivost a kritické myšlení
  • je vysoce praktická- při kontaktu s koberecem, ji necháte jednoduše zaschnout a pak ji odloupnete

Jak se zapojit do testování? Vyplňte nám anketu!
Pokud se chcete zapojit do testování, vyplňte nám tuto anketu s tím, že označíte, jakou konkrétní sadu máte zájem se svým dítětem testovat. Pokud vás vybereme, potřebujeme, abyste nám testování také zdokumentovaly – kromě recenze vás poprosíme také o fotky, jak vaše dítě tvoří, jak si hraje, co pěkného se mu povedlo. Vaše recenze zpracujeme do článku a dáme je i na Facebook.  Těšíme se na vaše testování a na výsledky!
Anketu najdete po kliknutí na tento odkaz.

Pro vyplnění musíte být na našich stránkách zaregistrovaná a přihlášená //zena-in.cz/registrace.php