Milé ženy – čarodějky!
Ani letos na vás Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan spolu s Městskou částí Praha 1, Městskou policií a Sdružením výtvarníků Karlova Mostu nezapomnělo, a již tradičně vás zve na „ČARODĚJNICKÝ SLET“ .

Nejen malostranské čarodějnice, ale i jejich kamarádky z Čech, Moravy a Slezska se večer 30. dubna 2008 slétnou v Praze na Malé Straně.

Sraz bude v 19.00 hodin na Malostranském náměstí před číslem 27,“ informovala Ženu-in za představenstvo pořádajícího sdružení Jiřina Borkovcová, které sdělila i „technické parametry“, nezbytné pro hladký průběh akce: „Košťata, kocoury, žáby, netopýry a jinou havěť s sebou. Ostatní neorganizovaní nechť přijdou s lampióny a vlastními buřtíčky!“

Trasa lampiónového průvodu (za doprovodu hudby) povede:
Mosteckou ulicí na Karlův most, přes Kampu, a dále na náplavku za Sovovy mlýny.

Program „ČARODĚJNICKÉHO SLETU“ na náplavce:
• pálení čarodějnic
• rej přítomných neupálených čarodějnic, jedubab, bosorek a jiných meger
• opékání buřtíků
• nápoje a lehké občerstvení na místě

O den později – ve čtvrtek na 1. máje – se pak mohou všechny ženy bez rozdílu nechat políbit svými milými u sochy Karla Hynka Máchy na Petříně pod rozkvetlou třešňovou haluzí, aby ani v příštím roce neuschly.

Dodržujete tradice a budete 30. dubna upalovat „čarodějnice“ a následující den vyrazíte do sadu? Jak oslavíte „Beltaine“, Filipojakubskou či Valpuržinu noc vy?

Reklama