Proč zrovna běhu pro oceány? Protože bez nich bychom tu jednoduše nebyli. V roce 2050 bude v oceánech více plastového odpadu než ryb.

A právě proto adidas ve spojení s organizací Parley v rámci této kampaně odstraní plastový odpad z pláží podle toho, kolik kilometrů se nám společnými silami podaří uběhnout. Virtuální sbírání kilometrů pomocí běhu startuje 28. května a potrvá až do 8. června. Každý kilometr se počítá a každý se může zapojit.
image-processing20210505-30956-gmxakb.jpg
Foto:adidas-cz.prowly.com

Na 8. června připadá Světový den oceánů. Značka adidas přišla s nápadem využít při této příležitosti sílu sportu a vyzývá všechny milovníky běhu, aby společnými silami přispěli ke změně a pomohli naší planetě. Od 28. května do 8. června proběhne již počtvrté běh Run For The Oceans, který má pomoci zastavit znečišťování oceánů plastovým odpadem.

Také proto chce motivovat běžce po celém světě, aby se i oni přidali a přispěli ke změně: za každý kilometr zaznamenaný prostřednictvím aplikace adidas Running v období od 28. května do 8. června adidas spolu s organizací Parley odstraní z pláží, pobřeží a vzdálených ostrovů odpad v ekvivalentu hmotnosti 10 plastových lahví, a to až do celkového objemu 227 000 kg.

Stáhněte si aplikaci adidas Running a následně se připojte k naší podskupině Žena-in a pojďte s námi sbírat v týdnu od 28.5. do 8.6. uběhnuté kilometry. Jak na to?

60a4f02658d54sa.jpg
Chcete se s námi do akce zapojit? Naše redakce bude aktivně při tom! Také vám, kdo poběží s námi, rozdáme 60 dárků.

Moc rádi budeme tento projekt podporovat a to nejen články o této akci, ale zapojíme se do sběru naběhaných kilometrů v daném týdnu. Budeme moc rádi, když se k nám připojíte, v rámci aplikace máme i svou Žena-in podskupinu, kam se už nyní můžete také připojit.

Protože máme k dispozici 30 funkčních triček s logem akce, rádi se s vámi o tato trička podělíme, abyste měly radost nejen z pohybu, ale také z pocitu, že běžíte s námi pro dobrou věc. Kromě triček máme ještě dalších 30 dárků v podobě energetických tyčinek.

Bohužel počet dárků je limitovaný, ale budeme rádi, že se s námi do akce zapojíte i bez odměny. Podporujeme totiž skvělý projekt, který napomůže naší planetě a naše pomoc je pouze v tom, že si půjdeme zaběhat a připojíme se k ostatním běžcům. Přidáme tak své kilometry do celkového součtu všech běžců, který se promítne do globální pomoci. 

Kolik za týden uběhnete a kde budete běhat je jen na vás. My se moc těšíme, že se k nám přidáte do naší podskupinky, napíšete nám na redační email, jak vás akce bavila a pokud nám pošlete i své fotky, budeme moc rádi. 

Jak se připojit k naší podskupině ve stáhnuté aplikaci adidas Running - názorný návod: Dole v menu najdete heslo Komunita - když se vám otevře, tak do horního pole napište název skupiny Žena-in a tlačítko připojit se.

1.jpg
Pokud se s námi chcete do této akce zapojit, vyplňte nám tuto krátkou anketu, abychom věděli, kdo s námi poběží a v případě že vás vybereme pro zaslání trička, potřebujeme vědět jakou máte velikost.

Anketu najdete na této stránce: Vyplňte ji, děkujeme

Jak se do běhu zapojit? Stačí si nainstalovat bezplatnou aplikaci adidas Running, zaregistrovat se, připojit se k výzvě Run For The Oceans a spolu s dalšími statisíci běžci zaznamenávat všechny vaše uběhnuté kilometry. Nezapomeňte, každý kilometr se počítá! Více informací najdete na stránce adidas.cz/runfortheoceans, kde se také můžete zaregistrovat.

K dnešnímu dni iniciativa adidas x Parley Run For The Oceans celosvětově spojila více než 3 miliony běžců, kteří společně uběhli 25,5 milionu km a získali tak 2,5 milionu dolarů na rozvoj iniciativ a vzdělávacích programů organizace Parley v boji proti znečištění oceánů plastovým odpadem.

V roce 2019 se programu zúčastnilo 92 škol, které nyní fungují jako vzdělávací centra a záchytná místa místních komunit pro sběr plastu.

Díky tomu se programu zúčastnilo také na 70 000 dětí a jejich rodin.

image-processing20210506-19291-i6jixq.jpg
Foto:adidas-cz.prowly.com

Od roku 2015 společnost adidas vyrobila více než 30 milionů párů bot z příze Parley Ocean Plastic, která je vyrobená z recyklovaného plastového odpadu zachyceného na plážích a v pobřežních lokalitách.

Pro značku adidas je to zásadní cesta k udržitelnější budoucnosti a dalšímu snižování míry znečištění oceánů plasty.

2.jpg
Více informací najdete na adidas.cz/parley.
60a4f0c8f0f6aobrazek.png

Reklama